Naga MarketsKliknij po więcej informacji

Ponownie sprawdzamy profil Donalda Trumpa na Twitterze i ponownie wiąże się to z sporym zaskoczeniem. Prezydent ogłosił w social media swoje plany zwolnienia kolejnych dwóch członków jego rady doradczej biznesu. Zwolnienia nadchodzą po tym, gdy już ośmiu członków rady zrezygnowało z uczestnictwa w jej posiedzeniach. Pogłoski mówią, że dwóch kolejnych zamierzało na dniach ogłosić swoją rezygnację…


Rynek wydawał się być gotowy do kontynuacji pozytywnych nastrojów, lecz jak donosi Wall Street Journal, wiele kupujących wycofało swoje zlecenia niemal natychmiast po publikacji tego tweeta. Zamiast cieszyć się z kolejnego dnia wzrostów musieliśmy więc zadowolić się wczoraj symbolicznymi ruchami w górę.

Dzisiejsza sesja azjatycka upłynęła raczej spokojnie. Napięcie na Półwyspie Koreańskim wyraźnie zelżało, podobnie jak awersja do ryzyka inwestorów. Poranne otwarcie giełd w Europie podpowiada nam, że istnieje duża szansa czerwonego czwartku.

Minutki FOMC i ich wpływ na rynek

Okazuje się, że duża grupa członków Rezerwy Federalnej optowała za publikacją terminu normalizacji bilansu Fed już na ostatnim posiedzeniu. Obecnie bank centralny Ameryki przetrzymuje aktywa warte nawet 4,5 biliona dolarów. Aktywa te kupowane były od czasu wybuchu kryzysu finansowego w pierwszej dekadzie tego wieku. W ciągu ostatnich kilku miesięcy Rezerwa wspominała kilkukrotnie o chęci sprzedaży tych aktywów, lecz nikt nie sądził, że sprawy zaszły aż tak daleko. Dolar amerykański wciąż znajduje się pod presją sprzedających:

Handel indeksem dolara jest możliwy na platformie eToro – sprawdź jej zalety rejestrując darmowy rachunek demo

Bitcoin znów na fali

Po kilkunastu godzinach spadków, które okazały się być jedynie niewielką korektą, rynek kryptowalut powraca na nogi i ustanawia nowe rekordy. Kapitalizacja rynku osiągnęła dziś rano zaskakujące 142,8 mld USD co jest nowym historycznym szczytem.

Korekta na wykresie Bitcoina z całą pewnością jest zauważalna, lecz względnie niewielka w porównaniu z rozmiarem wzrostów jakie obserwowaliśmy w ostatnich tygodniach. Od szczytu BTC spadło o zaledwie 594 USD by po 11 godzinach korekty ponownie powrócić do wzrostów. Wciąż obecny jest jednak pewien opór sprzedających w rejonie 4400 USD. Pokonanie go będzie wyraźnym sygnałem kontynuacji trendu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here