Naga MarketsLuis de Guindos
Luis de Guindos

Środowa sesja na długo zapadnie w pamięć sympatykom cyfrowych aktywów. To właśnie 19 maja 2021 roku miejsce miała jedna z największych nominalnych wyprzedaży w historii rynku kryptowalut. Spadki popularnych aktywów o dziesiątki procent w ciagu zaledwie kilku godzin sprawiły, że na temat ten postanowił wypowiedzieć się Wiceprezes Europejskiego Banku Centralnego (EBC), Luis de Guindos. Ostrzegł on inwestorów, że aktywa kryptowalutowe “nie są prawdziwą inwestycją” i są “narażone na dużą zmienność”.

Wiceprezes Europejskiego Banku Centralnego Luis de Guindos przyznał w rozmowie z Bloombergiem, że kryptowaluty są aktywami o bardzo słabych fundamentach, które będą podlegać dużej zmienności.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Kiedy masz trudności z ustaleniem, jakie są prawdziwe podstawy inwestycji, wtedy to, co robisz, nie jest prawdziwą inwestycją – wskazał dając, że sytuacja, którą obserwowaliśmy kilka miesięcy temu, gdy ceny szybowały w górę, nie różni się zbytnio od tej, którą mamy teraz, gdy ceny idą w dół.

Warto w tym miejscu przypomnieć również niedawną wypowiedz prezes EBC Christine Lagarde która przyznała, że bitcoin nie ma wartości wewnętrznej, a inwestorzy powinni być przygotowani na utratę wszystkich pieniędzy, jeśli inwestują w aktywa kryptowalutowe.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKursy walut. Euro traci po FOMC, funt stabilny względem dolara
Następny artykułBitcoin odnotował wczoraj znaczny spadek, rollercoaster na rynku kryptowalut
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here