Naga MarketsZdaniem wykładowcy akademickiego i założyciela Blockchain Alliance, który był gościem rozmowy Roberta Wojciechowskiego, prezesa Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii (IGBiNT), cyfrowe aktywa z punktu widzenia legislacyjnego nie są obecnie uznawane za pieniądz. Samo tłumaczenie angielskiego cryptocurrency na kryptowaluta również okazuje się nie do końca trafne, mogąc być pejoratywne kojarzone. W publikacji dotyczącej technologii Blockchain oraz właśnie kryptowalut zastosowanie znalazł więc termin „pieniądza wirtualnego”.


Bitcoin kontra tradycyjna waluta – czy złoty, euro i dolar spełniają “świadczenia pieniężne”?

„Jakie cechy powinien posiadać pieniądz? Powszechną akceptowalność, podzielność, przenośność, trwałość, ograniczoną ilość i usankcjonowanie prawne” – przytacza na antenie definicję pieniądza Wojciechowski. Jak zauważa prezes IGBiNT w przypadku tak sformułowanej definicji tradycyjne waluty, w tym złoty, dolar i euro, nie mieszczą się w zakresie kategorii pieniądza w związku z niespełnianiem warunku swojej ograniczonej ilości (możliwość nielimitowanego dodruku przez banki centralne).

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here