Naga MarketsMohamed El-Erian, główny doradca ekonomiczny giganta ubezpieczeniowego Allianz i powszechnie szanowana postać w środowisku branżowym powiedział, że pomimo trwających od grudnia ubiegłego roku spadków, jego zdaniem kryptowaluty nie są jeszcze martwe.


Uważa on, że nadejdzie jeszcze czas, kiedy “będziemy świadkami bardziej powszechnego przyjęcia technologii blockchain i technologii pokrewnych, zarówno przez sektor prywatny, jak i publiczny.”

El-Erain nie wpisuję się także w stereotyp ekonomisty z Wall Street. Większość z nich jak mantrę powtarza bowiem “Blockchain – Tak, Bitcoin – Nie”. Tymczasem, główny doradca ekonomiczny Allianz wciąż podtrzymuje swoją czerwcową opinię, iż BTC najlepiej kupić za 5 000 USD. Wówczas powiedział także, że postrzega Bitcoina bardziej jako towar handlowy niż walutę i “nie spodziewa się, że wróci on do poziomu 20.000 USD”.

Jego zdaniem adopcja kryptowalut w społeczeństwie to tylko kwestia czasu. Nie wydarzy się to jednak na taką skalę i tak szybko jakbyśmy sobie tego życzyli. “Adopcja nie będzie tak duża i szybka, jak chcieliby tego zwolennicy kryptowalut” – przyznaje El-Erain.

Bitcoin coraz bardziej popularny. Już 80% Amerykanów wie o jego istnieniu

Okazuje się jednak, że spośród 1202 amerykańskich respondentów przepytanych przez firmę badawczą YouGov Omnibus aż 79% słyszało o istnieniu kryptowalut a 71% przyznało, że ma świadomość istnienia Bitcoina. Drugą najbardziej znaną kryptowalutą jest Ethereum, o którego istnieniu słyszało już zaledwie 13% ankietowanych. Co więcej, znaczna liczba osób uważa, że kryptowaluty mogą w przyszłości stać się “powszechnie akceptowanym” narzędziem finansowym. W komunikacie stwierdzono bowiem, że chociaż stosunkowo niewiele osób ma jakiekolwiek natychmiastowe plany zakupu Bitcoina, ponad jedna trzecia (36%) osób uważa, iż w ciągu najbliższych 10 lat kryptowaluty staną się powszechnie akceptowanym środkiem płatniczym. Więcej na temat wyników tego badania przeczytaj tutaj.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBroker zapłaci 2,75 mln USD kary za dostarczenie nieprawidłowych danych
Następny artykułEFIX: Dolar się osłabia – główne pary generują ciekawe sygnały
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here