Naga Marketsmoneta BitcoinInwestor rynku kapitału podwyższonego ryzyka, Fred Wilson, twierdzi, że kryptowaluty nie będzie tzw. “safe haven” w 2019 roku. Swoją prognozę przedstawił w poście opublikowanym na swoim blogu 1 stycznia. 


Wilson jest amerykańskim inwestorem i biznesmenem, który wspierał m.in. takie firmy jak Twitter, Tumblr, Zynga i Etsy. Jest także współzałożycielem nowojorskiej firmy venture capital Union Square Ventures i inwestorem na rynku walutowym. W poście na blogu zatytułowanym “Co stanie się w 2019 r.” Wilson sugeruje, że szereg różnych wydarzeń, w tym spadki na giełdach czy ogólnie słabnąca gospodarka, sprawi, że inwestorzy będą nieufni wobec sektora startupów.

Z dala od kryptowalut?

Wilson nie uważa dziś kryptowalut za tzw. bezpieczną przystań, choć podkreśla też, że ​​”w 2019 roku pojawią się oznaki życia” na tym rynku. Ponoć ma nie zabraknąć prowzrostowych impulsów. Wymienia szereg “obietnic” zrealizowanych w 2017 roku. Wśród nich jest np. projekt oprogramowania do miningu Filecoin z Protocol Labs czy inteligentne platformy kontraktowe, które mogą ponoć konkurować z Ethereum (ETH).

Przedsiębiorca widzi także potencjał w stablecoinach. Ich zastosowanie ma ponoć zainteresować konsumentów w tym roku. Pewne obawy wzbudzają w nim działania władz ustawodawczych, które chcą regulować nowy rynek, ale tym samym mogą mu zaszkodzić.

Inwestor wszedł też na poletko komentatorów politycznych. Uważa, że ​prezydent ​Donald Trump zostanie oskarżony i usunięty z Białego Domu do końca 2019 roku. Ma do tego dojść po publikacji raportu Roberta Muellera – dyrektora Federalnego Biura Śledczego (FBI) – który przedstawia rzekomą historię nielegalnych działania Trumpa w czasie jego kampanii wyborczej. Jak na coś takiego mogą zareagować rynki, możecie się tylko domyślać. Z drugiej strony antysystemowe kryptowaluty mogą na czymś takim zyskać. O ile faktycznie prezydent USA utraci władzę, co dziś wydaje się mało realne.

W 2017 r. Wilson powiedział, że przeciętni inwestorzy powinni posiadać od trzech do pięciu procent swoich aktywów w kryptowalutach. Dodał, że sam inwestuje w cyfrowe aktywa, a pięć procent jego portfela stanowią właśnie coiny oparte na blockchainie.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here