Naga MarketsKryptowaluty nie akcje. Pokolenie Z chętniej kupi bitcoina niż TeslęNajnowsze badanie opublikowane przez Gambler’s Pick zauważa, że najmłodsze pokolenie inwestorów (tak zwane Pokolenie Z) jest mniej skłonne do inwestowania w tradycyjne aktywa finansowe, takie jak akcje lub obligacje, a bardziej do lokowania swoich środków w kryptowaluty, produkty zdecentralizowanych finansów (DeFi), czy też niezamienne tokeny NFT.

Pokolenie Z chętniej inwestuje w kryptowaluty i meme niż w akcje i zwykłe aktywa

Portal internetowy gamblerspick.com opublikował pod koniec kwietnia badania, które podkreślają wybory inwestycyjne Pokolenia Z (zwanego też pokolenie post-millenilasów lub pokoleniem internetowym). Zalicza się do niej osoby urodzone w drugiej połowie lat 90-tych i po 2000 roku, które dopiero wchodzą na rynek pracy i osiągają pełnoletniość. Są to ludzie najmłodszego pokolenia, dla których technologia to główne narzędzie do poszerzania wiedzy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ankieta Gambler’s Pick zauważa, że pokolenie to jest bardziej skłonne do inwestowania w kryptowaluty i NFT niż w tradycyjne akcje. W badaniu wzięły udział 872 osoby, a 24% grupy reprezentowało Pokolenie Z, 27% to millenialsi. W badaniu wzięli również udział przedstawiciele Pokolenia X oraz baby boomers. Niektóre z kluczowych wniosków wskazują, że pokolenie Z lubi kolekcjonować, ale nadal jest bardziej skłonne do inwestowania w rzeczy takie jak trampki i ubrania niż akcje.

Co ciekawe, przedstawiciele Pokolenia Z, że wolą mniej tradycyjne sposoby inwestowania, aby walczyć z systemem oraz dużymi instytucjami. Aktywa-memy, kryptowaluty i NFT stoją na czele portfeli najmłodszych inwestorów, a Gambler’s Pick twierdzi, że post-millenialsi radzą sobie z inwestycjami wysokiego ryzyka lepiej niż starsze pokolenia.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Różny wiek i różny poziom awersji do ryzyka

– Baby boomers (i starsi ankietowani) wolą być nieco bezpieczniejsi w swoich inwestycjach” – wyszczególniają badacze Gambler’s Pick. Zamiast analizy technicznej i podstaw rynku akcji Pokolenie Z wolałby woli czerpać “wskazówki i opinie” z Reddita, mediów społecznościowych, ale również od rodziny i przyjaciół.

Wreszcie, badanie z udziałem 872 respondentów pokazuje, że najmłodsi inwestorzy wierzą, że rynki są manipulowane, a jednostki i instytucje o wysokich dochodach mają realny wpływ na notowania instrumentów

invest

– Ogólnie rzecz biorąc, osoby z wyżu demograficznego (i starsze) były nieco bardziej sceptyczne wobec tych teorii, ale młodsze pokolenia są całkiem pewne, że kryje się za nimi jakaś prawda – podsumowują badacze.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here