Naga MarketsKryptowaluty. Negatywne nastroje i trzeci tydzień odpływów z produktów inwestycyjnych z rzęduTrzeci tydzień z rzędu produkty inwestycyjne oparte na aktywach cyfrowych odnotowały odpływy netto, tym razem w wysokości 28 mln dol., podał w najnowszym raporcie CoinShares. Ubiegłotygodniowe odpływy sugerują, że negatywny sentyment nadal przenika klasę aktywów, pomimo ostatnich pozytywnych komentarzy ze strony kluczowych graczy w branży.

Bitcoin i CoinShares odpowiadały za lwią część kryptowalutowych odpływów

Bitcoin odnotował większość odpływów, które wyniosły 24 mln dol., co stanowi największy odpływ od połowy czerwca. Przepływy netto od początku roku pozostają dodatnie z wpływami w wysokości 4,1 mld dol., ale są one poniżej szczytowego poziomu 4,7 mld dol. z początku maja.Ether również odnotował odpływy w wysokości 7,3 mln dol., choć przepływy były bardzo zróżnicowane wśród dostawców, bez wyraźnego trendu regionalnego.

Tygodniowe przepływy kryptowalutowe w milionach dolarów. Źródło: Coinshares

Produkty inwestycyjne typu multi-asset kontynuują trend wzrostowy, odnotowując kolejny tydzień napływów o łącznej wartości 3,1 mln dol. Multi-asset to jedyna grupa produktów inwestycyjnych, w przypadku której w tym roku co tydzień odnotowywano napływ środków, co stanowi 18% zarządzanych aktywów.

Przepływy z podziałem na dostawców oraz aktywa w milionach dolarów. Źródło: Coinshares

Obroty handlowe produktami inwestycyjnymi pozostają na niskim poziomie 1,7 mld dol. w ostatnim tygodniu, co stanowi zaledwie 22% szczytowego wolumenu obserwowanego w maju. Spadek ten jest odzwierciedlony w całkowitym wolumenie BTC, który wyniósł 32% w tym samym okresie, co zdaniem CoinShares wynika z efektów sezonowych.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dolar nowozelandzki euro | bml akcje | cena akcji datawalk | ccc akcje notowania | funt online | akcje pgnig prognozy | cd projekt |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here