Naga MarketsPomimo obaw związanych z inflacją, maj był kolejnym dobrym miesiącem dla rynków finansowych. Surowce nadal wykazywały trwałą siłę, przy czym srebro i złoto były najlepiej radzącymi sobie aktywami, ponieważ inwestorzy poszukiwali metali szlachetnych jako zabezpieczenia przed inflacją. Bardzo dobre wyniki osiągała także ropa, której kurs wzrastał w reakcji na optymizm związany z oczekiwaniami dot. ponownego otwarcia gospodarek. Deutsche Bank ocenia, że największymi przegranymi w maju okazały się kryptowaluty, które zanotowały ogromny spadek.

Cena BTC spadła o ponad 35 proc. 

– Metale szlachetne, takie jak złoto, od dawna postrzegane są jako zabezpieczenie przed inflacją, więc fakt, że oczekiwania inflacyjne wzrosły w ostatnich miesiącach, okazał się wspierający dla tych aktywów – wskazali ekonomiści Deutsche Bank.

Te artykuły również Cię zainteresują
Odnosząc się do tego, co działo się na rynku krytpowalut wskazali oni, że podczas gdy do majowego spadku przyczyniło się kilka bardziej negatywnych tweetów Elona Muska, główną przyczyną tej wyprzedaży był coraz bardziej negatywny ton władz w wielu krajach w stosunku do kryptowalut. To z kolei rodzi pytania co do ich długoterminowej rentowności i wywiera silną presję na spadek wycen.

W rezultacie Bitcoin spadł w maju o ponad 35 proc., zaliczając tym samym swój najgorszy miesiąc od listopada 2018 r. kiedy to cena BTC osunęła się o 37 proc.

Spadki dostrzec można było jednak nie tylko na rynku kryptowalut. Maj 2021 r. był bowiem już drugim miesiące z rzędu, kiedy kurs dolara amerykańskiego spadał. Jednym z głównych wygranych wśród rynków rozwiniętych, wzrastając o 2,8 proc. w stosunku do dolara okazał się funt szterling, którego kurs znalazł się na najwyższym poziomie od 2018 roku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognozy giełdowe | prognozy bitcoin | pkp cargo akcje | akcje orlenu | polenergia notowania | bitcoin giełda wykres | notowania mercator | ten square games kurs |

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułChiński cyfrowy juan może “konkurować” z bitcoinem – uważa Ray Dalio
Następny artykułPlay of Battle SA: Światowe sławy geopolityki ruszają z kampanią crowdfundingu udziałowego
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here