Naga MarketsMimo, że na rynku dostępnych jest ponad 1850 różnych tokenów i krytpowalut, to jak się okazuje, jedynie nieliczne z nich są warte naszej uwagi. Już jakiś czas temu pojawiły się wypowiedzi różnych analityków sugerujących, że pomimo tak dynamicznego rozwoju nowych projektów, finalnie próbę czasu przetrwa jedynie grono najsilniejszych projektów. Dziś twierdzenie to zdaje się coraz bardziej potwierdzać. Strona internetowa Invest in Blockchain zbadała 100 największych (pod względem kapitalizacji) kryptowalut, aby dowiedzieć się ile z nich rzeczywiście posiada działające produkty zapewniające realną wartość projektu.


Z przeprowadzonych badań wynika, iż w rzeczywistości zaledwie 36% z 100 największych kryptowalut ma to, co autorzy badania definiują jako “działające produkty”. Nim przejdziemy jednak do wskazania tych “wartościowych” projektów, należy przede wszystkim zdefiniować, czym dokładnie są owe “działające produkty”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dla autorów badania jest to produkt aktywny i publicznie dostępny, którego sieć główna działa i jest rozwijana od dłuższego czasu dzięki czemu przedsiębiorstwa i osoby prywatne korzystają z niego codziennie w celu realizacji dapps, inteligentnych umów lub cyfrowych transakcji walutowych.

W trakcie badań autorzy byli przekonani, że obietnice projektów będą dopasowane do tego, co faktycznie zostało już zrealizowane, jej “mapy drogowej” oraz historii. Mimo to autorzy zauważyli, że “w pierwszej 100 jest wiele projektów, które uruchomiły swój mainnet i mogą twierdzić, że mają ‘produkt roboczy’ w luźnej definicji.”

“Zdecydowaliśmy się jednak nie uwzględniać projektów, które nie są w rzeczywistości wykorzystywane w znaczący sposób, co oznacza, że większość niedawno uruchomionych sieci nie spełni jeszcze naszych kryteriów. Na przykład, platforma, która ma sieć, ale nie ma żadnych godnych uwagi dapps na górze, nie jest uważana za “działającą” według tych kryteriów.”

Kryptowaluty z TOP100 posiadające “działające produkty”: 

0x Protocol, Ardor, Augur, Bancor, basic attention token, bibox token, Binance Coin, Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitshares, bytecoin, decred, ethereum, Golem, Huobi Token, komodo, Kucoin Shares, kyber network, litecoin, Loom Network, Monero, nano, NEO, PIVX, Polymath, Pundi X, QTUM, Ripple, Siacoin, Steem, stellar, tether, Wanchain, Waves, ZCash, and zencash.

W 2018 r. dochody z handlu kryptowalutami mogą wzrosnąć ponad dwukrotnie

Pomimo tak znacznych wątpliwości co do większości projektów, z badania przeprowadzonego przez firmę Sanford C. Bernstein & Co, potencjalne przychody generowane przez giełdy kryptowalut mogą wzrosnąć ponad dwukrotnie, osiągając 4 mld USD w 2018 roku.

W raporcie “Crypto Trading – the Next Big Thing is Here” stwierdza się, że trwający od dłuższego czasu rynek niedźwiedzia najprawdopodobniej nie wpłynie negatywnie na wzrost przychodów generowanych przez giełdy.

Bernstein found stwierdził, że kupno i sprzedaż kryptowalut wygenerowały w 2017 r. 1,8 mld USD opłat transakcyjnych, co stanowi 8% przychodów tradycyjnych giełd. Na podstawie ustaleń analityków Bloomberg zauważa, że “pod względem segmentów, tylko światowa działalność w zakresie instrumentów rynku kasowego przewyższyła handel kryptowalutami”.


Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z LUNO, globalną platformą walutową dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe. Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułTygodniowy przegląd danych makro – 20-24.08.2018
Następny artykułPomiędzy Teorią a Praktyką – 19/08/18
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here