Naga MarketsKongresmen Bill Huizenga w wywiadzie dla Bloomberga wezwał Kongres USA do skupienia się na regulacji rynku kryptowalut. Huizenga chce widzieć większy nadzór nad tym, co uważa za “dość nieprzejrzyste”. Mowa tu o ofertach ICO oraz rynku walut wirtualnych. 


Podczas wywiadu dla Bloomberga przyznał on, że Kongres powinien wzmocnić organy regulacyjne, takie jak Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) i Commodity Futures Trading Commission (CFTC), do regulowania rynku zgodnie z tymi samymi zasadami, które obowiązują w odniesieniu do innych walut i akcji.

Huizenga powiedział, że głównym powodem skoncentrowania się na regulacji rynku kryptowalut powinno być zagwarantowanie, że inwestorzy zajmujący się ICO i walutami kryptograficznymi będą chronieni i że zapewniony jest odpowiedni poziom przejrzystości.

Zdolność zdecentralizowanego zasobu, która pozwala na wykorzystanie go jako waluty, zapasów lub nawet towaru, nie odpowiada tradycyjnym standardom regulacji, które kategoryzują klasy aktywów w oparciu o ich przypadek użycia. Huizenga wyraził również obawy dotyczące klasyfikacji kryptowalut, dodając, że amerykańscy regulatorzy będą naciskać na prawo, które przeniesie bitcoiny i inne zdecentralizowane aktywa do kategorii akcji lub waluty.

Okazuje się jednak, że podczas gdy SEC uważa kryptowaluty za papiery wartościowe, CFTC argumentuje, że tokeny cyfrowe są towarami. Inne organy regulacyjne, takie jak FinCEN i Internal Revenue Service (IRS), twierdzą, że waluty cyfrowe powinny być uznawane odpowiednio za pieniądze i własność.

Huizenga jest członkiem Komitetu Usług Finansowych i przewodniczy Podkomitetowi Rynków Kapitałowych, Papierów Wartościowych i Inwestycji. Zdaniem Bloomberga mógłby on być przeciwnikiem kierowania Komitetem Usług Finansowych, gdyby po wyborach parlamentarnych partia republikańska utrzymała kontrolę nad Izbą Reprezentantów.

Tymczasem, w zeszłym miesiącu przedstawiciel USA Warren Davidson stwierdził, że rynek ICO wymaga “lekkich” regulacji, aby zapewnić inwestorom większą przejrzystość, unikając jednocześnie obciążania projektów nadmiernymi regulacjami.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
 

Tylko 2% amerykańskich inwestorów posiada BTC

W czasach, gdy regulatorzy na całym świecie zastanawiają się jak kontrolować rynek walut wirtualnych, Wells Fargo Gallup Investor and Retirement Optimism Index przeprowadziło sondaż, z którego wynika, iż zaledwie 2% amerykańskich inwestorów posiada BTC, a mniej niż 1% planuje go kupić w najbliższej przyszłości. Ankieta przeprowadzona została wśród 1921 amerykańskich inwestorów w wieku powyżej 18 roku życia, którzy zainwestowali co najmniej 10 000 dolarów w fundusze inwestycyjne, akcje bądź obligacje. Podczas gdy większość inwestorów deklaruje, że nie jest zainteresowana kupnem Bitcoin, około jeden na czterech (26%) twierdzi, że jest nim zaintrygowany, ale nie będzie go kupować w najbliższym czasie.

Niewiele wiadomo o bitcoinie, ale jest toryzykowne

Z sondażu wynika, że zaledwie niespełna trzech na dziesięciu inwestorów (29%) twierdzi, iż wie coś o walutach cyfrowych. Większość osób – 67% – mówi, że słyszała o tych walutach, ale niewiele o nich wie, podczas gdy 5% nigdy nawet o nich nie słyszało.

75% ankietowanych stwierdziło, że inwestycje w kryptowaluty są “ryzykowne”, podczas gdy 23% uznało tę inwestycję za “nieco ryzykowną”. Zaledwie 2% ankietowanych inwestorów stwierdziło, że inwestycje w Bitcoin są “niezbyt ryzykowne”, a tylko 0,5% uznało je za “nie ryzykowne”.

Świadomość istnienia kryptowalut i ich znajomość różni się w zależności od płci i wieku. Mężczyźni i młodsi inwestorzy znacznie częściej niż kobiety i seniorzy mówią, że wiedzą coś na temat bitcoina lub innych cyfrowych walut. W związku z różnicami wiekowymi inwestorzy, którzy inwestują mniej niż 100 000 USD (którzy są zazwyczaj młodsi), częściej znają innowacje niż ci, którzy mają wyższy poziom aktywów.


Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z LUNO, globalną platformą walutową dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe. Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTygodniowy przegląd danych makro – 30.07-3.082018
Następny artykułJak łączyć najlepsze wskaźniki i unikać błędnych sygnałów – Tradeciety
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here