Naga Markets
W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o wzroście jednej z topowych kryptowalut – Ripple (XRP), która w ciągu 7 dni zyskał ponad 100%. Z kolei ten tydzień należał do mniej znanej kryptowaluty – Eternal Token (XET), która w ciągu ostatnich 7 dni zyskała ponad 900% i tym samym znacznie awansowała w rankingu TOP 100 kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej.


Eternal Token (XET) jest tokenem działającym w charakterze pośrednika dla External Coin (XEC) należącego do Atomic Solutions. Eternal Coin (XEC) można przekonwertować na stronie internetowej, wykorzystując XET w proporcji od 1:1 do 1:10. Cała idea tokena XET polega na uzyskaniu XEC, który może następnie zostać wykorzystany do płatności międzynarodowych poprzez wymianę z istniejącymi kryptowalutami.

Tydzień temu, w piątek notowania XET wyznaczyły szczyt w okolicach poziomu 23 centów, natomiast wczorajsze maksima uplasowały się na poziomie 2,45 USD, co daje ponad 900-procentowy wzrost ceny.

Kapitalizacja rynkowa tej kryptowaluty wzrosła z 12 milionów dolarów do ponad 100 mln w dniu wczorajszym. Dziś, tj. w sobotę 29 września, kapitalizacja Eternal Tokena wzrosła do ponad 130 mln USD.

Skąd ten wzrost?

Wydaje się, że token zyskuje rozgłos dzięki kanałom społecznościowym, w szczególności twitterowi. Komunikacja pomiędzy zespołem projektowym a społecznością miała bardzo pozytywny wpływ na aktualny trend cenowy. To dało inwestorom zaufanie do tokenów XET.

W sierpniu pojawiły się ulepszenia portfela Eternal Wallet mające zapewni spersonalizowane rozwiązania dla społeczności, lepsze wrażenia użytkowników i większą ekspozycję na token z innymi ważnymi krypto-aktywami kryptograficznymi. Nowe funkcje zabezpieczające i wzrost cen sprawiły, że także w sierpniu XET pojawił się na CoinMarketCap oraz CoinGeko, co pozwoliło jeszcze bardziej rozpowszechnić informacje o tokenie inwestorom.

Zobacz też: Szwajcarzy uruchamiają kryptowalutę opartą m.in. o metale szlachetne

Jednak za ostatnie wzrosty odpowiada prawdopodobnie wejście tokena na giełdy w Azji i Afryce. Strategiczne wejście na rynek azjatycki zapewniła XET giełda Coinlib. Ponadto Eternal Token ogłosił, że współpracuje z firmą Eternal Wallet PH Holding Inc. z siedzibą na Filipinach, co spowodowało znaczny wzrost wolumenu XET na rynku azjatyckim. Z kolei w tym tygodniu, Eternal Token wszedł na rynek afrykański.

Istnieją jednak wątpliwości, co do samego projektu i jego przydatności. W każdym razie należy być ostrożnym, ponieważ może okazać się, że obecny wzrost cen to nic innego jak zwykły “pump and dump”.

Blisko 90 mln USD wypranych na 46 giełdach

Jak donosi Wall Street Journal, prawie 90 milionów dolarów potencjalnie związanych z działalnością przestępczą zostało wypranych przez 46 giełd kryptowalut.

Spora część tej sumy, około 9 milionów USD w ciągu dwóch lat zostało wypranych przez ShapeShift AG, giełdę kryptowalut prowadzoną przez Erika Voorheesa, znaną z umożliwienia użytkownikom zachowania anonimowości. Co więcej, była to największa suma wyprana przez pojedynczą giełdę mającą siedzibę w Stanach Zjednoczonych.

Dochodzenie WSJ objęło fundusze z ponad 2500 adresów portfeli powiązanych z doniesieniami o działalności przestępczej. Uważa się, że 88,6 miliona dolarów z tych portfeli zostało wypranych przez giełdy.

ShapeShift “był największym beneficjentem funduszy obecnym w USA” zauważając przy tym, że chociaż giełda zarejestrowana jest w Szwajcarii, działa w Stanach Zjednoczonych, a konkretnie w stanie Kolorado. Dziennikarze WSJ przekazali ShapeShift listę adresów uznanych za “podejrzane”, które następnie zostały zablokowane. Raport opisywał ponadto w jaki sposób działał przestępczy proceder prania pieniędzy.


Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z LUNO, globalną platformą walutową dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe. Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here