Naga Markets webinar


Kolejny tydzień na rynku krytpowalut za nami. W tym czasie byliśmy świadkami wybicia dwumiesięcznej konsolidacji Bitcoina, która pociągnęła za sobą aprecjację całego rynku, przekładając się na wzrost jego łącznej kapitalizacji. BTC pozwolił zarobić w ostatnich siedmiu dniach ponad 17%, to jednak inny z czołowych tokenów przyniósł inwestorom najwyższą stopę zwrotu.


Stellar wzrósł o prawie 40% w przeciągu tygodnia, Cardano na drugim miejscu

W grupie czołowych kryptowalut na prowadzenie w kończącym się tygodniu wysuwa się Stellar (pod względem procentowej aprecjacji). Zysk z ostatnich siedmiu dni wyniósł 39,76%, dugie miejsce należy do Cardano (20,56%), na trzecim plasuje się natomiast Bitcoin (17,35%):

Źródło: Coinpaprika.com

Niewątpliwym „zwycięzcom” jest również Dogecoin – token popularnego w Internecie „pieseła” zyskiwał ponad 50%. Analitycy sugerują, że pozytywny rozwój cen na nrynkach kryptowalutowych w ostatnich dniach jest związany z informacją opublikowaną przez Mastercard. Dostawca systemów płatniczych poinformował, że stał się posiadaczem kolejnego patentu umożliwiającego transakcje Bitcoinowe przy wykorzystaniu tradycyjnych kart.

Patrząc na wykres BTC/USD widać dynamiczne wzrosty oraz niepokojące zatrzymane pod pułapem $7500. Cena czterokrotnie „pukała” do jego drzwi ostatecznie odrzucając strefę w piątek tworząc podażowego pin bara. Dopóki poziom nie zostanie pokonany nie możemy mówić o potencjalnej, byczej tendencji:

Źródło: Tradingview.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

“Bitcoin może osiągnąć 15 tys. USD jeszcze w tym roku”

Pokonanie wspomnianego pułapu $7500 jest niezbędne do osiągnięcia poziomu prognozowanego przez Christophera Mattę, byłego wiceprezesa działu zarządzania inwestycjami w Goldman Sachs. Warto przypomnieć, że współzałożyciel firmy Crescent Crypto Asset Management, powiedział w czerwcu, w CNBC “Fast Money”, że nawet dla najbardziej konserwatywnego inwestora zwrot z kryptowalut skorygowany o ryzyko jest dobry w porównaniu z innymi klasami aktywów, nawet uwzględniając zmienność na tym rynku.

Od tego wywiadu, kurs BTC osunął się o ok 7%, ale Matta wciąż potwierdza, że nadal jest byczo nastawionym optymistą i radzi ludziom zachować spokój, zauważając, że jest to długoterminowa inwestycja. Zamiast aktywnego daytradingu, poleca on inwestowanie w kryptowaluty na okres dwóch do pięciu lat.

“W ciągu ostatnich sześciu miesięcy nie zmieniły się bycze nastroje” – powiedział. “Zaczęły działać organy regulacyjne. Uważamy, że bardziej inteligentne regulacje mogą być dobre (…) Jeśli jesteś bykiem na dłuższą metę, 6000 dolarów to przyzwoity punkt wejścia” – dodał.

Rafał Zaorski: Tworzymy indeks GPW polskich spółek blockchainowych

Podczas ostatniego „Śniadania z Bitcoinem”, na które regularnie zapraszają Lech Wilczyński oraz Szczepan Bentyn, goścmi specjalnymi byli Rafał Zaorski oraz Jakub Mościcki reprezentujący nowo powołany Crypto Security Fund. W trakcie transmisji jeden z najsłynniejszych polskich spekulantów ostatniej dekady ogłosił prowadzenie prac nad uruchomieniem indeksu giełdowego, mającego skupiać spółki notowane na GPW powiązane z technologią blockchain.

Z wypowiedzi Zaorskiego wynika, że w ramach działalności Krypto Jam oraz Crypto Security Fund, uruchomiony ma zostać pierwszy polski indeks spółek blockchainowych, które są notowane na GPW (zarówno na rynku głównym, jak i na rynku NewConnect). Całość ma przypominać formułę doskonale znaną z portali takich jak CoinMarketCap, czy też Coinpaprika. Poszczególne spółki mają być wyceniane i grupowane pod względem kapitalizacji oraz kumulowane w ramach jednego, ważonego indeksu.

Chcąc nadać całości o wiele bardziej „zdecentealizowanego” oraz „fintechowego” charakteru, pomysłodawcy mają zamiar ztokenizować indeks, prezentując go w formie inteligentnego kontraktu. W związku z tym zakup indeksu byłby niezależny od kontroli jego twórców, a procesowanie transakcji odbywałoby się automatycznie.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z LUNO, globalną platformą walutową. Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułPomiędzy Teorią a Praktyką – 21/07/18
Następny artykułEURJPY – Dywergencja spadkowa – 23/07/18
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here