Naga Markets


RosjaJak donosi rosyjska stacja radiowa Govorit Moskwa, przewodniczący Komitetu Rosyjskiej Dumy Państwowej ds. Rynków Finansowych stwierdził, że podmiot rozważa wprowadzenie państwowej kryptowaluty związanej z rosyjskim rublem.


Kryptorubel zabezpieczony depozytem bankowym

Przemawiając podczas konferencji prasowej na temat wzrostu zadłużenia gospodarstw domowych, przewodniczący Anatolij Aksakow wyraził przekonanie, że rząd stworzy stablecoina powiązanego 1:1 z rublem. Narodowa kryptowaluta miałaby być zabezpieczona depozytem bankowym w określonej wysokości. Następnie instytucja bankowa ma wyemitować odpowiednią ilość aktywów kryptograficznych, stosując technologię blockchain i zachowując proporcję 1:1.

Według moskiewskiego outletu informacyjnego Mskagency, przewodniczący wyjaśnił, że kryptowaluta będzie emitowana przez bank centralny, ponieważ jest ona wspierana przez walutę fiat. Podsumowując, Aksakow zauważył, że wdrożenie technologii łańcucha blokowego w zakresie emisji “pieniądza kryptograficznego” jest “obiecujące”.

Zobacz także: 56% Rosjan nie zna kryptowalut

Warto w tym miejscu przypomnieć, że pierwsze doniesienia o planach stworzenia “kryptorubla” pojawiły się już w październiku 2017 roku. Mimo to, do tej pory projekt ten nie ujrzał jeszcze światła dziennego a ponadto, w czerwcu br. sam Wladimir Putin ogłosił, że Rosja nie może mieć swojej własnej kryptowaluty, ponieważ są one z definicji zdecentralizowane i „wykraczają poza granice krajów”.

Odnosząc się do kwestii wykorzystania kryptowalut jako formy płatności, Putin stwierdził wówczas, że chociaż takie rozwiązanie działa w Japonii, która częściowo zaadaptowała krypto, to w innych krajach się nie sprawdza. Krytycznie wyraził się na temat ich wartości: „Stosunek banku centralnego do kryptowalut jest taki, że nie są one uważane za środek płatności ani sposób przechowywania wartości. Kryptowaluty nie są w żaden sposób wsparte, należy je traktować z ostrożnością”.

Prezydent zaznaczył jednak wtedy, że Rosja powinna trzymać rękę na pulsie w kwestii „fenomenu rozwijającego się na świecie” w celu ustalenia, jaka powinna być rola kraju w tym procesie. Wydawać by się zatem mogło, że Rosyjska Duma Państwowa powoli zaczyna rozumieć fenomen walut wirtualnych i dostrzega w nich ogromy potencjał.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSankcje nie takie straszne – raport z rynku ropy
Następny artykułBycze objęcie i handel na jego podstawie – Justin Bennett
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here