Naga MarketsBitcoiin spadaOstatnie dwa tygodnie były na rynku walut wirtualnych niezwykle emocjonujące. Wszystko to za sprawą dynamicznej deprecjacji najstarszej kryptowaluty (ale nie tylko). W skutek tych spadków kurs Bitcoina (BTC) osunął się do najniższych poziomów od września 2017 roku. Mimo to, zdaniem inwestorów indywidualnych to jeszcze nie koniec spadków i w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji “cyfrowego złota”.


W minionym tygodniu, za pośrednictwem mediów społecznościowych przeprowadziliśmy ankiety mające na celu sprawdzenie jak duże grono naszych czytelników opowiada się za potencjalnym odbiciem na notowaniach Bitcoina (BTC), a ilu z nich spodziewa się jego dalszej deprecjacji. Jak się okazuje, mimo, że przeprowadziliśmy dwie odrębne ankiety (pierwszą na Facebooku a drugą na Twitterze), to wyniki okazały się niemal identyczne.

W ankiecie przeprowadzonej na Twitterze wzięło udział 69 osób. Zdecydowana większość bo aż 83% z nich uważa, że to jeszcze nie koniec spadków Bitcoina. Sugerują oni, że najstarsza z walut cyfrowych spadnie jeszcze niżej.

Zdecydowanie większą popularnością cieszyła się ankieta przeprowadzona na Facebooku. W tym przypadku swój głos oddały aż 1094 osoby. Mimo to, finalne wyniki zdają się niemal identyczne jak w przypadku Twittera. Okazuje się bowiem, że 904 osoby a więc dokładnie 82% respondentów wskazało na dalsze osłabienie BTC. Zaledwie 192 (18%) ankietowanych uważa podobnie Thomas Lee, który pomimo niedawnego obniżenia własnych prognoz, wciąż wierzy, iż Bitcoin zakończy bieżący rok w okolicy 15 tys. USD.

Ankieta

Warto zwrócić uwagę, że na przestrzeni ostatniego miesiąca doszło do pogorszenia sentymentu wśród inwestorów indywidualnych. W poprzedniej ankiecie za dalszymi spadkami BTC opowiadało się bowiem ok 70% ankietowanych. Okazuje się jednak, że tak złe nastroje panują głównie wśród naszych czytelników. W tym samym czasie podobne ankiety przeprowadziła bowiem także giełda BitMarket. Tu wyniki są zdecydowanie bardziej optymistyczne…choć większość osób i tak wskazuje na dalszą deprecjację najstarszej kryptowaluty.

W ankiecie przeprowadzonej na Facebooku udział wzięło 431 osób, z których 39% opowiedziało się za możliwymi wzrostami.

wyniki ankiety

Jeszcze bardziej optymistycznie wyglądają natomiast wyniki ankiety przeprowadzonej na Twitterze, gdzie spośród 64 osób, aż 45% wskazało, iż to dobry moment na kupno BTC.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

46% Polaków chce kupić kryptowaluty, głównie jako inwestycja

Warto także zwrócić uwagę, że wyniki ankiety przeprowadzonej wśród naszych czytelników są również zdecydowanie mniej optymistycznie niż wyniki badania przeprowadzonego przez międzynarodową platformę do zakupu i wymiany kryptowalut, Luno, z których wynika, że 16,5% respondentów posiada kryptowaluty a 46% jest zainteresowanych inwestycją w waluty wirtualne.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWeekendowy przegląd rynków – porozumienie w sprawie Brexitu i włoski budżet gorącymi tematami tygodnia
Następny artykułBank Anglii – Bank of England (BoE)
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here