Naga MarketsFirma sharespost opublikowała w tym tygodniu wyniki drugiego badania konsumenckiego i inwestorskiego dotyczącego trendów kryptowalut i technologii Blockchain. W badaniu wzięło udział 2 490 konsumentów i 528 inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych. Pomimo znacznej deprecjacji niemal wszystkich kryptowalut w tym roku, konsumenci i inwestorzy nadal wskazują optymizm i pro-wzrostowe, długoterminowe perspektywy dla tego rynku. Jeżeli chodzi natomiast o trendy krótkoterminowe, to inwestorzy wskazują stali się zdecydowanie mniej optymistyczny podczas, gdy pozytywne nastawienie konsumentów pozostaje w dużej mierze niezmienione od początku roku.


Rosnący popyt i pozytywne perspektywy

Pomimo tak znacznej deprecjacji całego rynku, którą obserwujemy od początku roku, aż 59% inwestorów i 72% konsumentów planuje w ciągu najbliższych 12 miesięcy zwiększyć swoje zaangażowanie w kryptowaluty. Większość respondentów (57% inwestorów i 66% konsumentów) oczekuje bowiem, że wyceny walut wirtualnych wzrosną w ciągu najbliższego roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zarówno inwestorzy, jak i konsumenci w zdecydowanej większości wskazują Bitcoina (BTC) jako kryptowalutę, którą posiadają. Nieco mniejszą popularnością poszczycić się może Ethereum (ETH) a następnie Ripple (XRP) oraz Litecoin (LTC). Ich zdaniem to właśnie te waluty wirtualne mają największy potencjał aby w perspektywie długoterminowej odnieść sukces.

Zobacz także: Bitcoin coraz bardziej popularny. Już 80% Amerykanów wie o jego istnieniu

W miniony piątek informowaliśmy, że pomimo znacznego spadku wartości, dominacja Bitcoina niemal od początku roku zwiększa swój udział w całym rynku walut wirtualnych. W chwili pisania tego artykułu wynosi on już ponad 55% co jest najlepszym rezultatem od grudnia 2017 roku a więc od czasu, kiedy ‘cyfrowe złoto’ notowane było po niemal 20 tys. USD. Ta aprecjacja zdaje się nie być jednak przypadkowa. Okazuje się bowiem, iż na przestrzeni pierwszego półrocza bieżącego roku zaobserwowano znaczny wzrost zainteresowania BTC, które wśród inwestorów wzrosło do 78% z 48% raportowanych na początku roku. W tym czasie zainteresowanie innymi kryptowalutami pozostało niemal niezmienione.

Świat może potrzebować nieco więcej czasu

Zarówno inwestorzy, jak i konsumenci łagodzili swoje oczekiwania co do powszechnego stosowania kryptowalut. Odsetek inwestorów, którzy uważają, że krypto pójdzie głównym nurtem już w 2020 roku spadł do 27% z 51% raportowanych na początku roku zaś wśród konsumentów odsetek ten spadł do 37% z 42%. Coraz więcej osób uważa, że ​​2025 rok to bardziej realistyczny plan.

Zarówno konsumenci, jak i inwestorzy uważają, że sukces integracji technologii blockchain zależy przede wszystkim od rozpowszechnienia odpowiednich aplikacji komercyjnych i właściwej edukacji technologicznej.

Ponad 50% ankietowanych uważa, że największym problemem i jednocześnie tym, co zwiększa obawy dot. popularyzacji i pełnej akceptacji walut wirtualnych jest ponadprzeciętna zmienność. 37% wskazuje tu natomiast bezpieczeństwo i ochronę. Połowa inwestorów i konsumentów uważa także, że brak skutecznych przypadków użycia jest ich głównym problemem. Największym wyzwaniem stającym przed całą branżą jest natomiast brak edukacji i wykorzystania komercyjnego, za czym opowiedziało się 55% inwestorów i 57 konsumentów.


Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z LUNO, globalną platformą walutową dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe. Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNFP powraca nad 200 tysięcy!
Następny artykułTrading na autopilocie – podsumowanie pierwszego miesiąca ‘spekulacji’
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here