Naga Marketspękająca moneta bitcoinPoczątek mijającego tygodnia był na rynku walut wirtualnych niezwykle emocjonujący. Wszystko to za sprawą dynamicznej aprecjacji najstarszej kryptowaluty. Okazuje się jednak, że pomimo tych wzrostów, jak również pomimo późniejszych projekcji wskazujących, iż techniczne minima zostały już rozrysowane i Bitcoin powinien “zmierzać w stronę powierzchni”, inwestorzy indywidualni nie wierzą w nagłą zmianę nastawienia rynku. Wręcz przeciwnie, sugerują oni, że to jeszcze nie koniec spadków “cyfrowego złota”.


W ostatnim czasie, za pośrednictwem mediów społecznościowych przeprowadziliśmy ankiety mające na celu sprawdzenie jak duże grono naszych czytelników opowiada się za potencjalnym odbiciem na notowaniach Bitcoina (BTC), a ilu z nich spodziewa się jego dalszej deprecjacji. Jak się okazuje, mimo, że przeprowadziliśmy dwie odrębne ankiety (pierwszą na Facebooku a drugą na Twitterze), to wyniki okazały się niemal identyczne.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ankiecie przeprowadzonej na Twitterze wzięło udział 55 osób. Zdecydowana większość bo aż 71% z nich uważa, że pomimo poniedziałkowych wzrostów, to jeszcze nie koniec spadków Bitcoina. Sugerują oni, że najstarsza z walut cyfrowych spadnie jeszcze niżej.

Zdecydowanie większą popularnością cieszyła się ankieta przeprowadzona na Facebooku. W tym przypadku swój głos oddały aż 304 osoby. Mimo to, finalne wyniki zdają się niemal identyczne jak w przypadku Twittera. Okazuje się bowiem, że 70% respondentów wskazało na dalsze osłabienie BTC. Zaledwie 3 na 10 ankietowanych uważa podobnie jak Inwestor kryptowalutowy Eric Thies, który w minionym tygodniu przyznał, że jedynym sposobem na wybicie przez Bitcoina poniżej strefy 6 tysięcy USD, jest wystąpienie nieprzewidzianego zdarzenia, które negatywnie wpłynie na rynek kryptograficzny.

Zobacz także: Stracili wszystkie kryptowaluty…postanowili kupić więcej

Wyniki ankiety dot przyszłej wyceny BTC

W tym momencie można by rzec, że to tylko nasi czytelnicy są tak pesymistyczni i nie wierzą w nagłą zmianę nastawienia rynku i powrót Bitcoina do wzrostów. Okazuje się jednak, że w tym samym czasie podobną ankietę przeprowadziła wśród swoich użytkowników polska giełda BitMarket. Mimo, że tu wyniki są nieco bardziej optymistyczne, to wciąż zdecydowana większość wskazuje na dalszą deprecjację BTC.

W ankiecie przeprowadzonej na Facebooku udział wzięło 158 osób, z których 66% opowiedziało się za dalszymi spadkami.

Wyniki ankiety przeprowadzonej przez BitMarket

Nieco bardziej optymistycznie wyglądają natomiast wyniki ankiety przeprowadzonej na Twitterze. Tu również jednak ponad 60% wciąż wstrzymuje się z podejmowaniem decyzji zakupowych.

Bitcoin na nowych szczytach do połowy 2019 r.

Jak informowaliśmy już na początku tygodnia, inwestor kryptowalutowy, Mike Novogratz w rozmowie z Bloombergiem potwierdził, że jego zdaniem bitcoin ​​w 2018 roku nie przekroczy  poziomu 10 000 $. Twórca Galaxy Investment Partners uważa jednak, że ​​długo oczekiwana fala inwestorów instytucjonalnych wkroczy na ten rynek w przyszłym roku. Ma to dać nową falę hossy. Jak sam podkreśla, uważa, że w pierwszym lub drugim kwartale 2019 roku “jeśli instytucje zaczną wchodzić, ustanowimy nowe maksima”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułLiga Traderów VII – wyniki, tabele i rozpiska 2 kolejki spotkań
Następny artykułWeekendowy przegląd rynków – dolar nowozelandzki pozostawia konkurencję daleko w tyle
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here