Naga Markets


Steve Wozniak – współzałożyciel Apple i prawdziwa legenda środowiska technologicznego słynie ze swojego optymistycznego podejścia do kryptowalut. Wielokrotnie podkreślał, że Bitcoin jest lepszy od złota i USD a niedawno przyznał także, iż blockchain to “świetna koncepcja i kolejna duża rewolucja, która ma się wydarzyć”. Tym razem postanowił się on jednak wypowiedzieć na temat drugiej, największej kryptowaluty na świecie – Ethereum. 


Podczas swojego przemówienia na konferencji WeAreDevelopers 2018 odbywającej się we Wiedniu, Steve Wozniak był bardzo entuzjastycznie nastawiony do Ethereum, opisując je jako platformę podobną do platformy Apple. Porównując ETH do Apple przyznał, że w dłuższej perspektywie Ethereum może stać się tak samo wpływowe.

Obecnie kapitalizacja Apple wynosi 915,74 mld USD a więc niemal 2,5-krotnie więcej niż kapitalizacja całego rynku walut cyfrowych i 13 razy więcej niż Ethereum. Warto jednak zaznaczyć, że zdaniem Wozniaka zarówno blockchain jak i kryptowaluty osiągną swój pełny potencjał w ciągu dziesięciu lat.

Dość niezrozumiałe w tym przypadku wydaje się wiec to, dlaczego współzałożyciel Apple już pod koniec ubiegłego roku postanowił sprzedać większość posiadanych BTC. Mimo, że jak sam twierdzi, z matematyką nie da się wygrać i ograniczona, z góry określona podaż sprawia, że Bitcoin jest lepszy zarówno od złota jak również od tradycyjnego pieniądza (fiat), którego dodruk zależy jedynie od przedstawicieli banków centralnych, to podobno zmęczyło go ciągłe monitorowanie szybko zmieniającej się wartości BTC i sprzedał swoje cyfrowe monety… Sprzedał a właściwie rozdał. Steve Woźniak sam przyznał, że stał się ofiarą kryptowalutowego oszustwa, w skutek którego stracił 7 BTC wycenianych wówczas na około 70 tys. USD. Wszystko to przez własną nieuwagę i zbytnie zaufanie jakim obdarzył nieznanego internautę.

Jak informowaliśmy już w lutym br. cały schemat oszustwa był bajecznie prost. Z weteranem branży wysokich technologii skontaktował się internauta chętny na zakup 7 BTC. Po uzgodnieniu warunków Wozniak wysłał swoje Bitcoiny oczekując na zapłatę ze strony kupującego. Ten jednak anulował płatność kartą, której numer i tak był skradziony. Zdobycie takich danych jest nadal bardzo proste o czym w bolesny sposób przekonał się Wozniak.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z LUNO, globalną platformą walutową dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe.
Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!

SEC nie ma podstawowej wiedzy na temat kryptowalut

Tymczasem William Mougayar, autor “The Business Blockchain” i doradca Fundacji Ethereum, powiedział, że regulatorom brakuje fundamentalnego zrozumienia walut kryptograficznych. W wywiadzie dla CNBC wyjaśnił, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), próbując uregulować waluty cyfrowe, nie rozumie zasadniczego charakteru tej branży i stara się stosować uniwersalne podejście:

“SEC wciąż próbuje się kształcić, a nie tylko edukować społeczeństwo (…) Wszystko postrzegają jako zabezpieczenie i próbują włożyć kwadratowy kołek w okrągły otwór, ale nie wszystko jest w tej chwili zabezpieczeniem”.

Zobacz także: SEC uruchomiła fałszywą stronę ICO w celu edukowania inwestorów

Mougayar odniósł się także do niedawnej wypowiedzi założyciela Twittera i CEO Square, którego zdaniem Bitcoin stanie się “rodzimą walutą” internetu. Mougayar stwierdził, że Ethereum (ETH) “zdecydowanie” wyprzedzi BTC, ponieważ posiada” największy ekosystem deweloperów i firm rozpoczynających działalność oraz kapitał podwyższonego ryzyka i wszelkiego rodzaju wsparcie”. Jego zdaniem “ważna jest nie tylko sama technologia, ale także to, kto z niej korzysta.

Tym twierdzeniem poparł po części postawę Rogera Ver’a, zdaniem którego Ethereum może wyprzedzić BTC i stać się największą (pod względem kapitalizacji) kryptowalutą na świecie jeszcze do końca tego roku.


Partnerem tygodniowych przeglądów kryptowalut jest LUNO, globalna platforma dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe. Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKrypto-Newsy #40 – podsumowanie wydarzeń i analiza rynku
Następny artykułJak działają fundusze hedgingowe?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here