Naga Markets


Tim Draper, amerykański przedsiębiorca, inwestor i założyciel firmy venture capital przyznał w trakcie konferencji Web Summit, że pomimo trwającego od drugiej połowy grudnia 2017 roku spadku wartości Bitcoina jak i całego rynku walut wirtualnych, podtrzymuje swoją prognozę jakoby najstarsza kryptowaluta miała osiągnąć wycenę na poziomie 250 tys. USD do 2022 roku. 


“Wierzcie, to się stanie – będą myśleć, że jesteście szaleni, ale uwierzcie, to się dzieje, to będzie niesamowite” – powiedział Draper.

Jego zdaniem wystarczy, że Bitcoin zacznie być wykorzystywany “do zakupu kawy w Starbucks” i nagle świat się na niego otworzy. Dając takie możliwości, to ludzie będą mogli decydować “czy chcą waluty, którą mogą zabrać ze sobą z kraju do kraju (…), czy też waluty, która trzyma ich w jednym kraju lub na jednym obszarze geograficznym i nie mogą jej używać nigdzie indziej.”

Znany miliarder i ewangelista Bitcoina zakwestionował również potrzebę wprowadzenia walut fiat lub “walut politycznych”, stwierdzając “dlaczego ufamy walutom, które są określane przez jakąś dziwną partię polityczną?” Zdaniem Drapera, banki emitują pieniądz “kiedy tylko mają na to ochotę z jakiegokolwiek powodu”, a pojawienie się “całkowicie apolitycznej, globalnej i otwartej waluty przeniosłoby kontrolę nad pieniądzem z banków na zwykłych ludzi” – wyjaśnił.

Kapitalizacja rynku osiągnie $80 bln w 15 lat

komputerWarto także przypomnieć, że zgodnie z jedną z wcześniejszych projekcji Drapera, w ciągu najbliższych 15 lat kapitalizacja rynku kryptowalut wzrośnie kilkaset razy osiągając oszałamiający pułap 80 bilionów dolarów. W swojej tezie przyrównwywał on wówczas ekosystem kryptowalutowy do Internetu we wczesnej fazie rozwoju.

“Internet rozpoczął się w ten sam sposób, pojawił się w dużych falach, a potem przyszedł rodzaj załamania, a następnie pojawiła się kolejna, ale znacznie większa i bardziej skoncentrowana fala. Podejrzewam więc, że to samo będzie się działo również tutaj” – powiedział Draper. “Internet stworzył branże, które są warte setki miliardów, kryptowaluty przysporzą natomiast bilonowych zysków – są to finanse, opieka zdrowotna i ubezpieczenia, bankowość, inwestycje oraz administracja rządowa” – dodał.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

93% Brytyjczyków słyszało o BTC, ale tylko 4% je posiada

Mimo, że zdaniem Tima Drapera, mając wybór pomiędzy zdecentralizowanymi kryptowalutami a scentralizowanymi walutami fiat ludzie powinni wybrać te pierwsze, to przynajmniej narazie dzieje się odwrotnie. Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez brytyjską firmę badawczą YouGov wynika bowiem, że mimo, iż aż 93% Brytyjczyków słyszało o Bitcoinie i zdaje sobie sprawę z jego istnienia, to jednak zaledwie 4% potwierdza, że go kiedyś kupiło.

Wyniki te może w pewnym sensie uzasadniać fakt, że pomimo wiedzy na temat istnienia kryptowalut, ludzie w dalszym ciągu ich nie rozumieją. Okazuje się bowiem, że zaledwie 4% ankietowanych przyznało, że “bardzo dobrze” rozumie zasadę funkcjonowania BTC a 23% ankietowanych twierdzi, że zna Bitcoina “dość dobrze”.

Zobacz również: Jedna czwarta młodych Niemców chce inwestować w kryptowaluty

Wyniki sondażu YouGov

Jeśli chodzi o rzeczywiste inwestycje w BTC, tu na pierwszym miejscu są młodsi obywatele. W przedziale wiekowym 18-24 lata do zakupu bitcoina przyznaje się 9% Brytyjczyków. W przedziale powyżej 55% odsetek ten spada natomiast do zaledwie 1%. Okazuje się także, że im młodsi ludzie, tym bardziej prawdopodobne, że znają kogoś, kto kupił Bitcoina – spadając z jednaj na trzy (36%) osób w wieku 18-24 lata do zaledwie jednej na czternaście (7%) osób w wieku powyżej 55 lat.

Wyniki sondażu YouGov

Kryptowaluty mogą być tak powszechne jak gotówka i karty płatnicze

Myśląc nieco szerzej o roli kryptowalut w systemie finansowym, jeden na pięciu Brytyjczyków (21%) uważa, że będą one pewnego dnia tak samo powszechnie stosowaną metodą płatności jak karty czy gotówka. Pomimo tego, że mężczyźni częściej kupują Bitcoin lub znają kogoś, kto go kupił, mężczyźni i kobiety są prawie równie skłonni sądzić, że Bitcoin może stać się głównym środkiem płatniczym (22% mężczyzn i 19% kobiet).Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykuł“Pomiędzy Teorią a Praktyką” – 10/11/18
Następny artykułFINMA – Swiss Financial Market Supervisory Authority
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here