Naga MarketsWilly Woo, respektowany analityk kryptowalut i aktywów cyfrowych już w maju br. doskonale przewidział, że Bitcoin (BTC) przetestuje okolice 5500-5700 tys. USD. Na ówczesne czasy była to jedna z bardziej kontrowersyjnych projekcji, gdyż wielu analityków spodziewało się, że spadki zatrzymają się już za poziomie 7 tys. USD.


Ostatecznie okazało się jednak, że projekcja Woo została niemal idealnie wypełniona. Pod koniec czerwca br. kurs cyfrowego złota osunął się bowiem w okolice 5800 USD, gdzie pojawiła się reakcja popytowa. Niespełna miesiąc później Bitcoin wyceniany był już na poziomie 8400 USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jednakże presja sprzedażowa i odrzucenie czy też raczej przesunięcie przez SEC wprowadzenia ETF na BTC odbiły się negatywnie na cenie, prowadząc do jej spadku aż w okolice 7 400 USD.

Spoglądając stricte technicznie na notowania cyfrowego złota zauważymy, że jeżeli tylko deprecjacja będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu pokonanej już dwa tygodnie temu linii tendencji spadkowej i strefy wsparcia w okolicy 6900 USD, gdzie znów pojawić mogłaby się reakcja popytowa..

Z projekcją tą nie zgadza się jednak Woo, który po raz kolejny podzielił się swoimi prognozami dla Bitcoina. Spodziewa się on, że cena gwałtownie spadnie poniżej 5000 USD, po czym wzrośnie w taki sam sposób, jak złoto podczas kryzysu finansowego na Wall Street w 2008 roku.

Jego zdaniem głównym warunkiem rozpoczęcia wielkiego rajdu BTC jest rozpoczęcie napływu inwestorów instytucjonalnych.

Zobacz także: “Bitcoin osiągnie 67 500 USD w 2019 roku”

“Prawdopodobnie zależy to również od liczby podmiotów instytucjonalnych na rynku pozagiełdowym w tym okresie. Zwykli detaliczni HODLerzy zazwyczaj nie mają tendencji do utrzymywania dużych lewarowanych pozycji, poza możliwością zaciągania kredytów hipotecznych”.


Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z LUNO, globalną platformą walutową dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe. Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPomiędzy Teorią a Praktyką – 04/08/18
Następny artykułŁukasz Szczepański (Merlin): Naszym celem jest zajęcie drugiego miejsca na polskim rynku e-commerce
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here