Naga Markets webinar


Zwykle bywa tak, że w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące nas pytania dotyczące rynku kryptowalut i technologii blockchain zwracamy się ku osobom odpowiedzialnym za rozwój poszczególnych projektów i tejże technologii. Tym razem role się jednak odwróciły. Vitalik Buterin, współzałożyciel Ethereum zadał społeczności kryptowalutowej kilka ważnych pytań.


Twórca Ethereum opublikował swoje pytania w jednej z grup założonych przez Fred’a Wang’a i jego partnerkę Vivi Lin na platformie społecznościowej WeChat.

Fred Wang jest również założycielem Grupy Linekong, która po sukcesie “Three Swords”, w 2014 roku zadebiutowała na giełdzie w Hongkongu. W tym samym roku Wang założył również Linekong Technology i wprowadził na rynek FUZE, pierwszą chińską konsolę do gier.

Vivi Lin jest natomiast dyrektorem generalnym społeczności Mars Finance International WeChat, jest gospodarzem telewizyjnym a także przedsiębiorcom, inwestorem i rzecznikiem blockchain.

Wracając jednak do Vitalika Buterina. Zadał on społeczności kryptowalutowej siedem pytań:

  • Bitmain i powiązane poole mają teraz ~53% całego hashpower bitcoina. Czy to nie jest naprawdę duży problem?
  • Dlaczego nie ma jeszcze użytecznych aplikacji na dużą skalę?
  • Dlaczego nie ma jeszcze dobrych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa konta? Kiedy problem włamań do konta i ich kradzieży zostanie rozwiązany?
  • W jaki sposób zdecentralizowane aplikacje mogą działać poprawnie nawet przy 5-10 sekundowym opóźnieniu blockchain?
  • Proof of Work (PoW) pali miliardy dolarów rocznie, nawet więcej niż wszystkie oszustwa i kradzieże razem wzięte. Czy to nie jest wielka tragedia?
  • Jakie są zagrożenia związane z centralizacją?
  • Biorąc pod uwagę, w jak zarządzanie EOS przekształciło się w epicką porażkę, czy nie oznacza to, że każde zarządzanie łańcuchem dostaw, w tym DAO, jest zasadniczo wadliwe? W jaki sposób DAO może poradzić sobie z atakami i innymi zagrożeniami?

Członkowie grupy wyrazili swoje osobiste zdanie. Możemy jednak oczekiwać, że w nadchodzących dniach wybitne osobistości z branży kryptowalut i technologii blockchain będą dyskutować i wyrażać swoje opinie. Równie interesujące byłoby zobaczyć, jak społeczność EOS broni się przed ostatnim pytaniem.


Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z LUNO, globalną platformą walutową dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe. Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułTygodniowy przegląd danych makro – 16-20.07.2018
Następny artykułBitBay – opis giełdy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here