Zwykle bywa tak, że w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące nas pytania dotyczące rynku kryptowalut i technologii blockchain zwracamy się ku osobom odpowiedzialnym za rozwój poszczególnych projektów i tejże technologii. Tym razem role się jednak odwróciły. Vitalik Buterin, współzałożyciel Ethereum zadał społeczności kryptowalutowej kilka ważnych pytań.


Twórca Ethereum opublikował swoje pytania w jednej z grup założonych przez Fred’a Wang’a i jego partnerkę Vivi Lin na platformie społecznościowej WeChat.

Fred Wang jest również założycielem Grupy Linekong, która po sukcesie “Three Swords”, w 2014 roku zadebiutowała na giełdzie w Hongkongu. W tym samym roku Wang założył również Linekong Technology i wprowadził na rynek FUZE, pierwszą chińską konsolę do gier.

Vivi Lin jest natomiast dyrektorem generalnym społeczności Mars Finance International WeChat, jest gospodarzem telewizyjnym a także przedsiębiorcom, inwestorem i rzecznikiem blockchain.

Wracając jednak do Vitalika Buterina. Zadał on społeczności kryptowalutowej siedem pytań:

  • Bitmain i powiązane poole mają teraz ~53% całego hashpower bitcoina. Czy to nie jest naprawdę duży problem?
  • Dlaczego nie ma jeszcze użytecznych aplikacji na dużą skalę?
  • Dlaczego nie ma jeszcze dobrych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa konta? Kiedy problem włamań do konta i ich kradzieży zostanie rozwiązany?
  • W jaki sposób zdecentralizowane aplikacje mogą działać poprawnie nawet przy 5-10 sekundowym opóźnieniu blockchain?
  • Proof of Work (PoW) pali miliardy dolarów rocznie, nawet więcej niż wszystkie oszustwa i kradzieże razem wzięte. Czy to nie jest wielka tragedia?
  • Jakie są zagrożenia związane z centralizacją?
  • Biorąc pod uwagę, w jak zarządzanie EOS przekształciło się w epicką porażkę, czy nie oznacza to, że każde zarządzanie łańcuchem dostaw, w tym DAO, jest zasadniczo wadliwe? W jaki sposób DAO może poradzić sobie z atakami i innymi zagrożeniami?

Członkowie grupy wyrazili swoje osobiste zdanie. Możemy jednak oczekiwać, że w nadchodzących dniach wybitne osobistości z branży kryptowalut i technologii blockchain będą dyskutować i wyrażać swoje opinie. Równie interesujące byłoby zobaczyć, jak społeczność EOS broni się przed ostatnim pytaniem.


Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z LUNO, globalną platformą walutową dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe. Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!STO

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułTygodniowy przegląd danych makro – 16-20.07.2018
Następny artykułBitBay – opis giełdy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here