Naga MarketsMohamed El-Erian, główny doradca ekonomiczny w Allianz, jednej z największych firm ubezpieczeniowych na świecie, a także jednej z największych grup świadczących usługi finansowe przyznał w wywiadzie dla CNBC, że rozważa zakup Bitcoina, pod warunkiem, że cena spadnie poniżej 5000 USD.


Mohamed El-Erian uważany jest za jednego z najbardziej wpływowych myślicieli rynku finansowego na świecie. Jego zdaniem technologia blockchain może być w przyszłości szeroko stosowana w bankowości i innych sektorach gospodarki a sam Bitcoin będzie istnieć lecz podobnie jak złoto uznany zostanie jako towar czy zasób wartości a nie jako globalna waluta.

Nie wydaje mi się, żeby cena wróciła do 20 000 USD. Natomiast sądzę, że trzeba stworzyć bazę, dzięki której ludzie, którzy naprawdę wierzą w przyszłość Bitcoina, skonsolidują się, a następnie wzmocnią – przyznał w wywiadzie dla CNBC.

Podejrzewam, że jeśli spojrzymy 10 do 15 lat do przodu, to będziemy dysponować walutami cyfrowymi. Sektor publiczny będzie w tym uczestniczyć. To nie będzie czysty Bitcoin, ale technologie blockchain, możemy potraktować poważnie – dodał.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
 

BTC po 50 tys USD w 2018 roku

Zdecydowanie bardziej optymistycznie na temat przyszłej wyceny cyfrowego złota wypowiedział się Arthur Hayes, współzałożyciel i dyrektor generalny BitMEX. W CNBC Fast Money przyznał on bowiem, że jeszcze w 2018 roku Bitcoin może osiągnąć wycenę na poziomie 50 000 USD. Biorąc pod uwagę trwający od drugiej połowy grudnia ub.r. spadek jego wartości, Hayes pozostaje optymistą i uważa, że to normalna korekta:

“Myślę, że coś, co w ciągu jednego roku osiąga 20.000 USD, może mieć korektę nawet do 6.000 dolarów i na pewno znajdzie się w przedziale pomiędzy 3-5 tys. USD”

Zauważył on także, że spadek wartości kryptowalut (głównie BTC) zmniejszył poziom zmienności na rynku. W związku z tym, aby rynek był dynamiczny, konieczne jest zwiększenie kapitalizacji.

Hayes wyraża wiarę w przewidywane odwrócenie trendu. Powołuje się on na wzorce historyczne dotyczące przeszłych korekt BTC. Jego zdaniem, biorąc pod uwagę wzrost wolumenu obrotów na rynku, oczekuje się, że cykle te będą przebiegać jeszcze szybciej.


Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z LUNO, globalną platformą walutową dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe. Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPomiędzy teorią a praktyką – 01/07/2018
Następny artykułZbigniew Wieczorek – weekendowa analiza par głównych, 1 lipca
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here