Naga Markets


John McAfee, założyciel jednej z najbardziej znanych firm produkujących oprogramowanie antywirusowe, wydaje się cieszyć swoją nową rolą jako nieoficjalnego wróżby na rynku kryptografii. Ekscentryczny milioner prognozuje gwałtowne wzrosty na rynku kryptowalut, które jego zdaniem pojawią się już wkrótce.


Jak sam przyznał, rzadko dokonuje krótkoterminowych prognoz, ponieważ są one często bezsensowne. Jest to jednak szczególny czas. Jego zdaniem rynek obróci się przed 12 czerwca br. a Bitcoin osiągnie wycenę na poziomie 15 tys. USD. Cyfrowe złoto nie będzie jednak jedyną kryptowalutą, która odnotuje znaczny wzrost wartości.

Jego inne prognozy obejmują także wzrost:

  • Golema do 5 USD w ciągu najbliższych dwóch miesięcy,
  • Docademic do 0,73 USD w połowie lipca,
  • Bezop do 0,52 USD w tym samym okresie.

Warto także przypomnieć, że nie tak dawno McAfee po raz kolejny potwierdził swoje prognozy, iż do 2020 r. wartość Bitcoina osiągnie 1 000 000 USD. Stwierdził on także, że żadne prawo na ziemi nie powstrzyma kryptograficznej rewolucji.

Zobacz także: Lekcja 1: Czym jest Bitcoin? Podstawy rewolucji finansowej

Jego zdaniem organy rządowe, organy regulacyjne i organy ścigania po prostu nie mogą powstrzymać rozwoju kryptografii. Zwrócił uwagę, że w sytuacji, gdy prawo nie powstrzymuje ludzi przed nadużywaniem alkoholu lub narkotyków w czasie obowiązywania zakazu, banki nie mają możliwości powstrzymania popularności kryptowalut wśród ogółu społeczeństwa. Jego zdaniem nie ma jednak możliwości zatrzymania kryptowalut na stałe. Liczba użytkowników BTC i inwestorów kryptowalutowych rośnie w postępie geometrycznym.

Kryptowaluty powinny pozostać “nieskrępowane”

Współzałożyciel Ethereum, Joseph Lubin uważa natomiast, że rynek kryptowalutowy powinien zostać uregulowany. Podkreśla on jednak, że ważne jest, aby nie hamować innowacji.

“Naprawdę cenne jest posiadanie w tej przestrzeni regulatorów, którzy przyglądają się skomplikowanym praktykom w znacznie mniej uregulowanych sytuacjach. Mimo to uważam, że kryptowaluty powinny pozostać nieskrępowane, ponieważ mają wiele możliwości użycia jako tokeny przedstawiające papiery wartościowe czy też inne aktywa.” – powiedział Lubin.

 

“Skupmy się na ustaleniu bardzo jasnych definicji i pomóżmy organom regulacyjnym na całym świecie w zrozumieniu, że istnieją takie modele biznesowe, które korzystają z tokenów członkowskich, reprezentujących zużycie ograniczonych zasobów. Tak długo, jak projekty te sprzedają tokeny symbolicznym nabywcom, którzy wykorzystują je i nie sprzedają dużych ilości spekulantom ani nie mają w planach zarabiać pieniędzy na działaniach innych, to jest dobra, czysta definicja tokena konsumenckiego” – dodał.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z LUNO, globalną platformą walutową dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe.
Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!

Chiński rząd zleca szybszy rozwój Blockchain

Tymczasem Chińska Rada Państwowa zleciła lokalnym instytucjom finansowym i ośrodkom badawczym finansowanym przez rząd skoncentrowanie się na rozwoju technologii blockchain i przyspieszenie komercjalizacji tej technologii.

W 2018 r. rząd chiński i władze lokalne wykazały postawę problokową, finansując wielomiliardowe inicjatywy na rzecz rozwoju sieci opartych na blockchainie. Lokalny analityk stwierdził, że Chiny nigdy nie ograniczyły rozwoju innowacyjnych technologii, które mogłyby jeszcze bardziej wzmocnić ich gospodarkę. W rzeczywistości Chiny uważane są za jeden z niewielu krajów, które są bliskie pozbycia się gotówki z obiegu.

Zigor Aldama, wielokrotnie nagradzany dziennikarz, który przez kilka lat zajmował się szeroko pojętym sektorem finansowym Chin, stwierdził, że Chiny są “lata świetlne” przez innymi wiodącymi regionami w dziedzinie innowacji finansowych.

Rozwiąż układankę i wygraj Bitcoina

“Wierzę, że gotówka w końcu zniknie. Przy obecnych systemach biometrycznych to tylko kwestia czasu, zanim nie będziemy potrzebować żadnych urządzeń do płacenia. Nasze palce, tęczówki, a nawet uszy będą urządzeniami płatniczymi. Oznacza to jednak, że możliwe będzie śledzenie wszystkiego, co użytkownik kupuje w czasie rzeczywistym – nie tylko tego, co, ale także gdzie i kiedy” – przyznał Pello Zuniga, dyrektor wykonawczy AliExpress.

Władze chińskie będą agresywnie przyspieszać rozwój technologii blockchain zgodnie z nakazem Rady Stanu, aby wykazać, że kraj ten może być w czołówce Czwartej Rewolucji Przemysłowej i przewodzić w rozwoju nowej technologii.

Bank Centralny Anglii otwarty na własną kryptowalutę

Coraz optymistycznie na temat walut wirtualnych wypowiada się także gubernator Banku Anglii – Mark Carney. Przemawiając na panelu w Sztokholmie na temat przyszłości bankowości centralnej przyznał on, że podstawową rolą banków centralnych jest utrzymanie zaufania publicznego do pieniędzy. Wspomniał on także, że jest otwarty na perspektywę cyfrowej waluty wydanej przez bank centralny, ale podkreślił, że nie nastąpi to wkrótce. Jego zdaniem kryptowaluty nie pełnią bowiem obecnie roli pieniądza.


Partnerem tygodniowych przeglądów kryptowalut jest LUNO, globalna platforma dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe. Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!

 Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTygodniowy przegląd danych makro – 28.05-1.06.2018
Następny artykułKrypto-Newsy #42 – podsumowanie wydarzeń i analiza rynku
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here