Naga MarketsPo lipcowych wzrostach, pierwsze dwa tygodnie sierpnia przyniosły zdecydowane ochłodzenie na rynku kryptowalut. Większość walut cyfrowych znacząco traciła w tym okresie na wartości. Deprecjacji tej uległ również Bitcoin – najstarsza, największa i najpopularniejsza z walut wirtualnych. Okazuje się jednak, że w jego przypadku spadki te były znacznie mniejsze niż w przypadku pozostałych coinów. Fakt ten sprawił, że pomimo spadku wartości cyfrowego złota, jego udział w całym rynku znacząco wzrósł.


Odsuwając nieco na bok aktualne notowania i wyceny walut wirtualnych dostrzec można trwające niemal od początku maja br. wzrosty dominacji Bitcoina. Tendencja ta okazuje się na tyle silna, że w dniu dzisiejszym udział BTC w całym rynku walut wirtualnych ponownie przekroczył 50%. W chwili obecnej cyfrowe złoto odpowiada dokładnie za 50,6% całego rynku co jest najlepszym rezultatem od 19 grudnia 2017 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Źródło: coinmarketcap.com

Biorąc pod uwagę, że w tym samym czasie kapitalizacja całego rynku osunęła się do najniższych poziomów od 15 listopada 2017 roku wysunąć można by wnioski, że w czasach kryzysu najlepiej radzą sobie najsilniejsi i najlepiej znani gracze.

Źródło: coinmarketcap.com

Spoglądając stricte technicznie na notowania cyfrowego złota zauważymy, że na skutek trwających niemal od dwóch tygodni spadków kurs ponownie osunął się w okolice 6 tys. USD. Biorąc pod uwagę, że pomimo licznych testów wsparcie to pozostaje niepokonane od listopada ub.r. i tym razem spodziewać moglibyśmy się w jego okolicy pojawienia jakiejś większej reakcja popytowej.

Jeżeli jednak tak się nie stanie i strefa ta zostanie pokonana, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice 5 tys. USD. Okazuje się jednak, że zdaniem firmy Renaissance Macro Research, spadki poniżej obecnie testowanego wsparcia mogą przynieść “nieodwracalne szkody” a sam BTC mógłby zostać “trwale osłabiony”. Najpopularniejsza kryptowaluta może w rzeczywistości stanąć w obliczu “kryzysu egzystencjalnego”.

Zobacz również: “cena BTC gwałtownie spadnie poniżej 5000 USD”

Jeff daGraaf, szef działu technicznego Renaissance stwierdził w rozmowie z CNBC, że to jednak może być tylko wierzchołek bolesnej góry lodowej dla inwestorów. Przyznał on także, że w przypadku przekroczenia tego ważnego psychicznie poziomu wsparcia, zaleciłby inwestorom zajmowanie pozycji krótkich na BTC.

Słowa deGraafa są dla inwestorów kryptowalutowych złą wiadomością, tym bardziej, że jest on osobowością, na którą rynki zazwyczaj zwracają uwagę. Jako jeden z najbardziej cenionych prognostyków Wall Street od przełomu tysiąclecia, deGraaf został kilkakrotnie wyróżniony za dokładne przewidywania i bezkonkurencyjną analizę. Od 10 lat zajmuje czołowe miejsce w rankingu analityków technicznych magazynu Investor, a w 2014 roku został wprowadzony do Sali Sław Investor’s Research Hall of Fame.


Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z LUNO, globalną platformą walutową dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe. Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPrzygotuj się na przyszły tydzień – ważne dane z 3 kontynentów
Następny artykułStrategia: Tylko Dołki i Szczyty (1) – Ramy czasowe, Instrumenty, Trend
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here