Naga MarketsOczywistym zwycięzcą tego tygodnia, który zdominował cały rynek kryptowalut został token XRP przedsiębiorstwa Ripple, który w ujęciu siedmiu dni zyskuje ponad 100% i testuje poziomy obserwowane ostatni raz w maju. Jeszcze we wtorek wart był niespełna 30 centów, natomiast w czwartek testował poziomy o niemal 150% wyższe!


Wartość Ripple niemal dorównała kapitalizacji Ethereum

Ripple (XRP) to kryptowaluta oparta na idei szybkiego transferu środków w obrocie międzynarodowym. Jest ona łącznikiem między bankami, korporacjami oraz giełdami w kwestii przelewów globalnych. Jeszcze miesiąc temu Ripple był wyceniany najniżej od początku roku, jednak szereg pozytywnych informacji wokół projektów przedsiębiorstwa Ripple spowodował, że w tym tygodniu kryptowaluta XRP jest nie do zatrzymania i notuje najsilniejsze wzrosty wśród największych cyfrowych monet.

Dobre informacje dotyczące dalszego rozwoju sieci Ripple pojawiły się już na początku tygodnia, kiedy szef stosunków regulacyjnych przedsiębiorstwa przyznał, że „już w ciągu najbliższego miesiąca” uruchomiona ma zostać aplikacja xRapid dla klientów komercyjnych, ułatwiająca i przyspieszająca transfer środków. Natomiast powodem wczorajszego umocnienia jest decyzja dziewiątego co do wielkości banku w Stanach Zjednoczonych, PNC Banku, o dołączeniu do sieci blockchain RippleNet, w której znajduje się już setka dużych i zaufanych podmiotów kojarzonych ze światem tradycyjnych finansów.

W efekcie dobrych wiadomości Ripple przez chwilę spychał Ethereum na trzecie miejsce w rankingu kryptowalut pod względem kapitalizacji a w tym momencie (22 września, godzina 10:00) poziomy łącznej wartości są do siebie bardzo zbliżone:

Źródło: Coinpaprika.com

Patrząc natomiast na sam wykres kryptowaluty, to XRP ma za sobą trzy dni najdynamiczniejszego rajdu w historii – tak silnej aprecjacji w przeciągu tak krótkiego czasu nie obserwowano nawet w trakcie szaleńczego rajdu z końcówki 2017 roku. W środę Ripple jednym ruchem wybijał krótkoterminowy opór i istotną strefę S/R na 0,4260, by już następnego dnia znaleźć się nad 200-okresową średnią ruchomą i przetestować 61,8% zniesienia tegorocznego trendu spadkowego. W kluczowym momencie sesji Ripple był warty 80 centów, ostatecznie kończąc piątek pod poziomem 0,60. W sobotę trwa walka pomiędzy popytem i podażą wraz z „rozpoznaniem terenu”. W efekcie w trakcie sesji inwestorzy są świadkami testu zarówno wsparcia 0,50, jak i wspomnianego oporu 0,60.

Jeżeli jednak XRP utrzyma się nad strefą zaznaczoną na zielono, którą wzmacnia 200 EMA oraz 38,2% Fibo, to waluta zapewni sobie porządną bazę do ataków na zdecydowanie wyższe poziomy:

Źródło: Tradingview.com

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z LUNO, globalną platformą walutową dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe. Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!

Górnicy rezygnują z kopania Ethereum

Sam Doctor, strateg ilościowy w firmie badawczej Fundstrat Advisors, napisał w piątek na Twitterze, że liczba hashów sieci Bitcoin wzrosła niemal dwukrotnie od maja – z 28 EH/s do 57 EH/s. Analiza wykazała również, że koszt wyjścia górnika “na zero” przy kopaniu jednego BTC wynosi obecnie 7 300 USD, w porównaniu do 6 000 USD w maju. Obliczenie to obejmuje koszty amortyzacji sprzętu górniczego i sugeruje “uczciwą cenę” bitcoina.

Podczas gdy gotowość górników do kontynuowania wydobywania bitcoinów wydaje się niezagrożona, sieć Ethereum cierpi z powodu ogromnego spadku hashrate. Według danych z etherscan.io, w ostatnim miesiącu poziom ETH spadł o 20%, z 294 TH/s do 246 TH/s.

Ekosystem Ethereum w ostatnich tygodniach miała też szereg innych problemów. W ubiegłym miesiącu cena ETH spadła z około 400 USD do niskiego poziomu 167 USD, zanim osiągnęła obecny poziom około 200 USD. Coraz niższa cena może być powodem, dla którego górnicy przestają kopać. Przestaje się im to opłacać. Czy oznacza to początek końca ETH? Albo przynajmniej spadek poza podium w hierarchii kryptowalut? Przekonamy się zapewne wkrótce.

 

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here