Naga MarketsKryptowaluty na regulowanym w Korei Pd. 37 giełd musi zamknąć swoją działalnośćGiełdy krytpowalutowe i dostawcy usług w Korei Południowej miały czas do 24 września, aby dostosować się do nowych przepisów i móc nadal funkcjonować na lokalnym rynku. Dwadzieścia dziewięć z nich zmieściło się w czasie i kontynuuje działalność, ale tylko cztery z nich mogą oferować handel w lokalnych wojnach koreańskich.

Kryptowaluty z nowymi regulacjami w Korei Południowej. 37 platform wypada z rynku

Ustawa o raportowaniu i wykorzystywaniu określonych informacji o transakcjach finansowych wymagała od giełd kryptowalutowych uzyskania certyfikatu Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji (ISMS) i złożenia raportu do krajowej jednostki analityki finansowej (FIU) do północy 24 września.Giełdy, które chcą oferować handel w wonach koreańskich, muszą również nawiązać partnerstwo z lokalnym bankiem, a użytkownicy nie mogą korzystać z anonimowych tylko ze zweryfikowanych rachunków bankowych.

Financial Services Commission (FSC), regulator finansowy w Korei Południowej poinformował w sobotę, że 29 giełd kryptowalutowych posiada certyfikat ISMS i złożyło raport do FIU przed upływem terminu. Ich zgłoszenia zostaną przetworzone w ciągu trzech miesięcy.

Tylko cztery z 29 giełd – Upbit, Bithumb, Coinone i Korbit – z powodzeniem nawiązały współpracę z bankami, aby zaoferować swoim użytkownikom zweryfikowane rachunki. Partnerstwo z bankiem jest wymagane, aby giełdy mogły oferować inwestorom możliwość kupowania i sprzedawania kryptowalut w koreańskich wonach. Pozostałe 25 giełd może działać tylko jako giełdy kryptowalutowe, dokonujące transakcji krypto-krypto.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Giełdy kryptowalutowe i „reguła podróży”

29 giełd kryptowalutowych jest teraz zobowiązanych do ustanowienia systemu w celu przyjęcia globalnych standardów przeciwdziałania praniu pieniędzy zwanych „regułą podróży”, zgodnie z zaleceniami Financial Action Task Force (FATF), międzyrządowego organu nadzorującego przeciwdziałanie realizacji nielegalnych transakcji.

invest

Bithumb, Coinone i Korbit opracowują wspólny system, aby spełnić wymagania reguły, podczas gdy Upbit, największa giełda w Korei Południowej, pracuje nad własnym systemem.

Po piątkowym terminie, 37 małych giełd kryptowalutowych nie spełniło wymogów regulacyjnych i musi zamknąć swoje oddziały. Giełdy, które tego nie zrobią, są zagrożone grzywną w wysokości do 50 milionów wonów (około 150 tys. złotych) lub do pięciu lat pobawienia wolności.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: azoty kurs | jsw akcje | alior kurs akcji | kurs dolara australijskiego w kantorach | dow | famur kurs | bitcoin nowości |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here