Denis Manturow od 2012 r. sprawujący urząd ministra przemysłu i handlu Federacji Rosyjskiej zdradził, iż władze jego kraju, jak i tamtejszy bank centralny aktywnie angażują się w prace związane z możliwością uczynienia kryptowalut prawnym środkiem płatności. W opinii tego polityka do przyjęcia tej klasy aktywów dojdzie prędzej, czy później.
- Minister przemysłu i handlu Rosji ujawnił, że tamtejszy rząd i bank centralny pochylają się nad możliwością uczynienia kryptowalut legalnym środkiem płatniczym
- Narracja państwa z Władimirem Putinem na czele wobec krypto aktywów uległa zmianie na skutek licznych sankcji gospodarczych nałożonych na ten kraj
- Dołącz do bezpłatnego wydarzenia Reach4.biz Meetup współorganizowanego przez Comparic.pl. Spotkaj się z nami w Warszawie już 2 czerwca 2022 r.
Kryptowaluty mogą zostać zalegalizowane przez Rosję
Największe państwo na świecie pod względem powierzchni rozważa możliwość uczynienia wirtualnych walut tj. Bitcoin (BTC) prawnym środkiem przeznaczonym do dokonywania płatności na swoim terenie. Nad pomysłem tym podobno pochylił się już tamtejszy rząd oraz bank centralny. Doniesienia te pochodzą zaś z ust rosyjskiego polityka – Denisa Manturowa.
Minister przemysłu i handlu Federacji Rosyjskiej zdradził, że regulacje prawne dot. kryptowalut mogą zostać wprowadzone w jego kraju jeszcze w 2022 r. Swoją opinią podzielił się podczas lokalnego maratonu edukacyjnego „Nowe Horyzonty”, zorganizowanego przez stowarzyszenie „Wiedza”.
Denis Manturow zapytany o to, czy trwają prace nad zalegalizowaniem płatności w kryptowalutach, odparł: ,,Myślę, że tak. […] Pytanie brzmi, kiedy to się stanie i jak będzie to uregulowane. Obecnie zarówno Bank Centralny Rosji, jak i rząd są w to aktywnie zaangażowani’’.
W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!
CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY
77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Polityk ten zauważył rosnący trend, stwierdzając, iż prędzej czy później wirtualne waluty zostaną przyjęte. Ponownie podkreślił, że wszystko musi być zgodne z prawem oraz regułami, które zostaną dopiero sformułowane dla tego rynku.
Zmiana narracji wobec wirtualnych walut
Początkowo Bank Centralny Rosji wykazywał negatywne nastawienie do rynku kryptowalutowego. Instytucja ta domagała się, aby ta klasa aktywów została całkowicie zakazana, ze względu na zagrożenia dla systemu finansowego kraju. Ministerstwo Finansów wykazało łagodniejsze podejście w tej kwestii. Stwierdziło bowiem, że obrót wirtualnymi walutami należy tylko uregulować i opodatkować.
Projekt ustawy dot. kryptowalut trafił w ręce rosyjskiego rządu już w lutym br. W kwietniu z kolei premier Rosji – Michaił Miszustin powołując się na niezidentyfikowane źródła, stwierdził, iż wedle szacunków młodzi Rosjanie trzymają łącznie ponad 10 bln rubli w kryptowalutach.
Po licznych sankcjach nałożonych na kraj zarządzany przez Władimira Putina, tamtejszy bank centralny zmienił swoje nastawienie do cyfrowych aktywów. Elvira Nabiullina stojąca na czele tej instytucji przyznała, iż był to kluczowy czynnik zmuszający ją do spojrzenia na kryptowaluty pod innym kątem. Dodała także, że wcześniejsze stanowisko, było zbyt agresywne.
Autor poleca również:
- EminiFX oszukał ludzi na 240 milionów złotych. Gwarantował 5% zysku tygodniowo
- Rafał Zaorski kupuje Terra (LUNA) „dla potomnych”
- Prezes Binance wesprze społeczność Terra. Stawia jednak warunek