Naga Markets

bitcoin-rosjaDenis Manturow od 2012 r. sprawujący urząd ministra przemysłu i handlu Federacji Rosyjskiej zdradził, iż władze jego kraju, jak i tamtejszy bank centralny aktywnie angażują się w prace związane z możliwością uczynienia kryptowalut prawnym środkiem płatności. W opinii tego polityka do przyjęcia tej klasy aktywów dojdzie prędzej, czy później.

Kryptowaluty mogą zostać zalegalizowane przez Rosję

Największe państwo na świecie pod względem powierzchni rozważa możliwość uczynienia wirtualnych walut tj. Bitcoin (BTC) prawnym środkiem przeznaczonym do dokonywania płatności na swoim terenie. Nad pomysłem tym podobno pochylił się już tamtejszy rząd oraz bank centralny. Doniesienia te pochodzą zaś z ust rosyjskiego polityka Denisa Manturowa.Minister przemysłu i handlu Federacji Rosyjskiej zdradził, że regulacje prawne dot. kryptowalut mogą zostać wprowadzone w jego kraju jeszcze w 2022 r. Swoją opinią podzielił się podczas lokalnego maratonu edukacyjnego „Nowe Horyzonty”, zorganizowanego przez stowarzyszenie „Wiedza”.

Denis Manturow zapytany o to, czy trwają prace nad zalegalizowaniem płatności w kryptowalutach, odparł: ,,Myślę, że tak. […] Pytanie brzmi, kiedy to się stanie i jak będzie to uregulowane. Obecnie zarówno Bank Centralny Rosji, jak i rząd są w to aktywnie zaangażowani’’.

W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Polityk ten zauważył rosnący trend, stwierdzając, iż prędzej czy później wirtualne waluty zostaną przyjęte. Ponownie podkreślił, że wszystko musi być zgodne z prawem oraz regułami, które zostaną dopiero sformułowane dla tego rynku.

NED

Zmiana narracji wobec wirtualnych walut

Początkowo Bank Centralny Rosji wykazywał negatywne nastawienie do rynku kryptowalutowego. Instytucja ta domagała się, aby ta klasa aktywów została całkowicie zakazana, ze względu na zagrożenia dla systemu finansowego kraju. Ministerstwo Finansów wykazało łagodniejsze podejście w tej kwestii. Stwierdziło bowiem, że obrót wirtualnymi walutami należy tylko uregulować i opodatkować. 

Projekt ustawy dot. kryptowalut trafił w ręce rosyjskiego rządu już w lutym br. W kwietniu z kolei premier Rosji – Michaił Miszustin powołując się na niezidentyfikowane źródła, stwierdził, iż wedle szacunków młodzi Rosjanie trzymają łącznie ponad 10 bln rubli w kryptowalutach.

Po licznych sankcjach nałożonych na kraj zarządzany przez Władimira Putina, tamtejszy bank centralny zmienił swoje nastawienie do cyfrowych aktywów. Elvira Nabiullina stojąca na czele tej instytucji przyznała, iż był to kluczowy czynnik zmuszający ją do spojrzenia na kryptowaluty pod innym kątem. Dodała także, że wcześniejsze stanowisko, było zbyt agresywne. 

Autor poleca również: Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułCiech zakłada produkcję docelowo 30 tys. ton soli farmaceutycznej rocznie
Następny artykułRyvu Therapeutics weźmie udział w nadchodzących konferencjach inwestorskich
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here