Naga Marketskryptowaluty-bitcoin-btcZdaniem założyciela oraz dyrektora generalnego firmy Ballet Bobby’ego Lee Chiny mogą dążyć do całkowitego zakazania kryptowalut. W jego opinii działania podjęte przez władze Państwa Środka w ostatnim czasie były jedynie namiastką tego, co może nastąpić w przyszłości. Przedsiębiorca ten uważa, że niechęć tego kraju do bitcoina (BTC) oraz innych wirtualnych walut będzie narastać.

Kryptowaluty mogą zostać zakazane przez Chiny

Maksymalista bitcoina oraz znany przedsiębiorca Bobby Lee uważa, że władze Państwa Środka będą dalej tłumiły branżę skoncentrowaną na wirtualnych walutach. Zakazanie wydobycia kryptowalut na terenie Syczuanu może być jedynie namiastką tego, do czego przymierza się ten kraj. Bobby Lee wydał tak pesymistyczne prognozy nie bez powodu. W 2017 roku w następstwie represji musiał on bowiem sprzedać platformę przeznaczoną do handlu bitcoinami, która była wówczas pierwszą na terenie Chin giełdą kryptowalutową oraz drugą co do wielkości na świecie. 

W tym roku niechęć Państwa Środka do wirtualnych walut uderzyła szczególnie w górników. Nałożone ograniczenia wstrząsnęły branżą do tego stopnia, że wskutek FOMO wielu krótkoterminowych inwestorów zdecydowało się na sprzedaż BTC, co doprowadziło do większej korekty na rynku.

Choć chińskie władze uderzyły mocno w branżę kryptowalutową, nie zakazały jeszcze swoim obywatelom handlu oraz posiadania wirtualnych walut. Bobby Lee spekuluje, iż w przyszłości potencjalnie mogłyby to zrobić.

Prognoza na temat kursu bitcoina

W opinii dyrektora generalnego firmy Ballet sukces najstarszej kryptowaluty nie jest zależny od Chin, jednego kraju, czy grupy osób. Nawet jeśli w nadchodzących miesiącach doszłoby do zamknięcia wszystkich kryptowalutowych platform na terenie Państwa Środka, długofalowo nie wyrządzi to szkód w całej branży.

Bobby Lee podzielił się również byczą prognozą na temat przyszłej ceny bitcoina. Jego zdaniem w drugiej połowie tego roku kurs BTC powróci do okolic 65 000 USD za monetę. Co więcej, wierzy on również w to, że kryptowaluta ta dotrze do poziomu 250 000 USD do końca br. 

Współzałożyciel giełdy BTCC spodziewa się tego, że nadchodzący rok będzie okresem bessy na rynku. W jego opinii cena bitcoina w takim przypadku spadnie o 50-80% od nowo ustalonego szczytu. Ponadto twierdzi on, iż najpopularniejsza kryptowaluta będzie przechodziła cykl byka co 3-4 lata. 

invest

Optymistyczne prognozy z ust Bobby’ego Lee nie kończą się na kilkuset tys. USD za jednego BTC. W jego opinii w dłuższej perspektywie kurs może sięgnąć nawet miliona USD w ciągu najbliższych 10-15 lat.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here