Naga MarketsSingapourBank of Singapore, prywatny oddział OCBC Bank, twierdzi, że kryptowaluty mogą zastąpić złoto jako magazyn wartości. Eksperci dodają jednak, że najpierw cyfrowe waluty muszą pokonać wiele przeszkód.

  • Bank of Singapore twierdzi, że kryptowaluty mogą zastąpić docelowo złoto w kwestii bycia magazynem wartości.
  • Bank twierdzi jednak, że zanim to nastąpi muszą pokonać parę przeszkód.

Kryptowaluty zastąpią złoto?

Bank ma jednak też złe wieść. Zanim bowiem kryptowaluty staną się nowym złotem, muszą pokonać parę przeszkód, w tym wysoką zmienność kursu. Jak twierdzą, musimy też zobaczyć proces regulacyjny dot. bitcoina i innych cyfrowych walut.

Te artykuły również Cię zainteresują
Po pierwsze, inwestorzy potrzebują wiarygodnych instytucji, aby móc bezpiecznie przechowywać cyfrowe waluty. Po drugie, płynność musi ulec znacznej poprawie, aby zredukować zmienność do rozsądnych poziomów – napisał Mansoor Mohi-uddin, główny ekonomista Bank of Singapore.

Dodał, że jeśli uda się jednak rozwiązać te problemy, bitcoin mógłby znaleźć się w portfelach inwestorów jako potencjalny bezpieczny składnik aktywów i środek do dywersyfikacji aktywów.

Zalety bitcoina

Zaletą kryptowalut jest przede wszystkim to, że w porównaniu z metalami szlachetnymi można je łatwo fizycznie przenosić i przechowywać. Z drugiej strony, są one również podatne na kradzież poprzez hakerów.

Mohi-uddin nie uważa jednak, by kryptowaluty zastąpiły waluty fiducjarne, ponieważ uważa je za nieefektywną jednostkę wymiany.

– Rządy są bardzo ostrożne w stosunku do technologii, która mogłaby potencjalnie wyprzeć waluty narodowe. Zmniejszyłoby to zdolność decydentów do drukowania pieniędzy podczas kryzysów gospodarczych – dodał.

Dziś za 1 BTC płaci się 31 450 USD. Niedawno zaś bitcoin kosztował aż ponad 40 000 USD, co dobrze pokazuje, jakim chwiejnym kursem cechuje się kryptowaluta.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje pgnig cena aktualna | eurusd | płatność blik co to jest | notowanie ropy | bitcoin |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here