Naga MarketsBitcoin BTC coinZałożyciel i prezes Interactive Brokers, Thomas Peterffy ujawnił, że zainwestował w kryptowalut. Mimo, że jeszcze do niedawna był on bardzo sceptycznie nastawiony do bitcoina i obecnie również nie jest pewny co do przyszłości kryptowalut, to jednak wierzy, że jest mała szansa, iż waluty wirtualne staną się dominującymi walutami. 

  • Prezes Interactive Brokers postanowił zmienić zdanie
  • Nie tylko nie jest już tak sceptycznie nastawiony do kryptowalut, ale również sam w nie zainwestował
  • Uważa on bowiem, że są małe szanse, że staną się one dominującą walutą
  • Ponadto, Interactive Brokers planuje poszerzyć ofertę o kryptowaluty
  • Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Znany miliarder inwestuje w kryptowaluty 

Thomas Peterffy, założyciel i prezes dużej platformy handlowej, Interactive Brokers notowanej na giełdzie Nasdaq pod tickerem IBKR ujawnił w wywiadzie dla CNBC, że zainwestował w kryptowaluty, mimo że nie jest pewny ich przyszłości.– Nawet ja sam włożyłem trochę pieniędzy w kryptowaluty, ponieważ mimo że szanse są, jak sądzę, że nie będzie to opłacalny rynek, myślę, że istnieje niewielka szansa, że będzie to dominująca waluta, więc trzeba grać na jej kursach – wskazał Peterffy, którego majątek szacowany jest obecnie na 21,4 miliarda dolarów.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że jesz w 2017 roku był on sceptycznie nastawiony do bitcoina. Sprzeciwiał się on wówczas nawet łączenia bitcoina i innych kryptowalut przez regulacje federalne z realną gospodarką.

Krypto-sceptyk nagle zmienia zdanie 

Jak się jednak okazuje, tak jak wskazuje słynne polskie powiedzenie: tylko krowa zdania nie zmienia. Peterffy nie tylko nie jest już bowiem tak sceptycznie nastawiony do kryptowalut jak jeszcze przed trzema laty. Obecnie jego firma przygotowuje się nawet do uruchomienia handlu kryptowalutami i planuje wprowadzić taką możliwość jeszcze przed końcem lata.

– Klienci pytają o [handel kryptowalutami] i spodziewamy się, że będziemy gotowi zaoferować im to do końca lata – przyznał miliarder.

Interactive Brokers ma obecnie około 1,33 miliona klientów z ponad 200 krajów posiadających aktywa warte 330,6 miliarda dolarów. Platforma ta umożliwia inwestowanie w globalne akcje, opcje, kontrakty terminowe, waluty, obligacje i fundusze z jednego zintegrowanego rachunku.

Autor poleca również:

invest

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: amica notowania | gbp online | euro cena | ropa kurs | polski zloty | gpw lotos | korona islandzka kurs | stop loss |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułWig20 zyskuje 0,4% w piątek po godzinie 15. Analiza notowań: Ci Games, Polimex, Trakcja, HubTech
Następny artykułTenderHut zawiesił ofertę publ. akcji w zw. z niekorzystną sytuacją na rynkach
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here