Naga MarketsKryptowaluty mogą stać się "niezwykle popularne" uważa prezes VisyPrezes giganta płatniczego Visa, Alfred Kelly, był gościem podcastu „Leadership Next” z prezesem Fortune Alanem Murrayem, gdzie rozmawiał o przyszłości kryptowalut. Podzielił się swoimi prognozami dla rynku cyfrowych aktywów w perspektywie kolejnych pięciu lat i stwierdzał, że mogą stać się „niezwykle popularne”.

Kryptowaluty mogą stać się niezwykle popularne w przeciągu kolejnych kilku lat

Kelly pozostaje jednak ostrożny i zauważa, że kryptowaluty mogą równie dobrze okazać się wielką klapą. Wyjaśnił, że nawet pomimo tego ryzyka, Visa chciała być zaangażowana w rozwój tego rynku we wczesnej fazie, aby nie stracić rodzących się przed nią możliwości.– To, co najbardziej podoba mi się w naszej działalności to fakt, że nie wybieramy zwycięzców i przegranych – powiedział Kelly Murrayowi.

Prognozując co może stać się z kryptowalutami w ciągu najbliższych pięciu lat prezes Visy przyznawał, że nie wie „jak daleko kryptowaluty się posuną”.

– Powiedzmy, że za pięć lat okaże się, że to była moda i nic wielkiego. A może okaże się, że stały się niezwykle popularne? Nie jestem wystarczająco bystry, aby to wiedzieć, ale jestem wystarczająco bystry, aby upewnić się, że nasza firma jest w środku rozwoju tej branży w tym momencie – dodał Kelly.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Visa chce być przygotowana

Prezes firmy płatniczej jest zdania, że bitcoin jest postrzegany jako cyfrowy następca złota. Dlatego też Visa pracowała nad umożliwieniem zakupu i konwersji kryptowalut. Visa planuje umożliwić swoim klientom bezproblemową konwersję cyfrowych aktywów na walutę fiat. Kelly wyjaśnił, że firma koncentruje się również na wykorzystaniu kryptowalut do przenoszenia gotówki, a nie tylko jako płatności.

invest

– Jeśli ta branża mocniej się odbije i dostaniemy nasz sprawiedliwy udział lub więcej wolumenu, ponieważ obecnie jesteśmy już zaangażowani, to myślę, że zagwarantowaliśmy sobie odpowiedni start – wyjaśnia Kelly.

Visa od dawna wdraża rozwiązania mające na celu udostępnienie swoim klientom usług związanych z blockchainem i kryptowalutami. Gigant płatniczy może się również pochwalić różnymi partnerstwami z firmami kryptowalutowymi, w ramach których wdrożył kryptowalutowe karty debetowe dla klientów.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: zlotowka kurs | notowania cd projekt | najwyższy kurs forinta | kghm akcje wykres | gpw amica | notowania jsw | kurs liry tureckiej sprzedaż |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Poprzedni artykułWspółpraca Asmodevu z Gruzją nabiera tempa
Następny artykułJuan staje się coraz popularniejszy na świecie. Chiny chcą być walutową potęgą
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here