Naga MarketsInwestorzy kryptowalutowi mogą stracić wszystkie swoje pieniądze, ostrzega szef FCANikil Rathi, dyrektor generalny Financial Conduct Authority (FCA), brytyjskiej instytucji zajmującej się regulacją i nadzorem rynku kapitałowego, przedstawił zdecydowane stanowisko regulatora w sprawie kryptowalut podczas wczorajszego przemówienia w Londynie.

Inwestorzy powinni być ostrożni na rynku kryptowalut

Jak wszyscy wiecie wielokrotnie ostrzegaliśmy, że osoby, które inwestują w produkty kryptowalutowe muszą być gotowe na utratę wszystkich swoich pieniędzy – powiedział wczoraj w Mansion House w Londynie. Dodał również, że FCA “często był krytykowany za powolne działanie lub dużą niechęć do działania”, ale to się zmieni. FCA obecnie stosuje bardziej rygorystyczne podejście w „radzeniu sobie z poważnymi wykroczeniami”.

Komentarze Rathi’ego pojawiły się po długim okresie zacisków związanych z kryptowalutami wydanych przez FCA. Sięgają one stycznia bieżącego roku.

Trudne relacje FCA z branżą kryptowalut

Na początku 2021 roku FCA wydał listę pięciu obaw, o których konsumenci powinni pamiętać, gdy mają do czynienia z kryptowalutami. Są to: brak ochrony konsumenta, zmienność cen, złożoność produktu, opłaty oraz wprowadzające w błąd materiały marketingowe. 

Inwestowanie w aktywa kryptowalutowe bądź inwestycje i pożyczki z nimi związane wiążą się z podejmowaniem bardzo wysokiego ryzyka utraty swoich pieniędzy. Jeśli konsumenci inwestują w tego typu produkty, powinni być przygotowani na utratę znacznej części swojego kapitału – oświadczył wówczas FCA. 

Dwa miesiące później, FCA zaczął stosować pewną presję regulacyjną na firmy zajmujące się aktywami kryptowalutowymi. W ogłoszeniu z marca, regulator poinformował, że firmy kryptowalutowe będą teraz zobowiązane do dostarczania rocznych raportów o przestępstwach finansowych – jest to powszechny wymóg w świecie finansów, ale kontrowersyjna kwestia w przestrzeni kryptowalutowej. 

Brytyjski regulator bierze na celownik Binance

Tego lata FCA zwróciło swoją uwagę na Binance, jedną z najbardziej znanych i najczęściej używanych giełd kryptowalutowych w branży. W czerwcu wydało ostrzeżenie konsumenckie dla Binance Markets Limited (BML), podmiotu Binance, który został przejęty w celu posiadania i obsługi giełdy kryptowalutowej na zamówienie dla klientów z Wielkiej Brytanii. 

invest

W zeszłym miesiącu FCA podwoiło swoje stanowisko w sprawie Binance, twierdząc, że giełda kryptowalutowa „nie jest w stanie” być regulowana po tym, jak BML podobno odmówił dostarczenia podstawowych informacji na temat swojej działalności. 

Uważamy, że odpowiedzi firmy były niekompletne i zawierały bezpośrednie odmowy dostarczenia informacji. Obejmują one niepowodzenia w dostarczaniu szczegółów na temat tego, jak Grupa i prowadzony przez nią biznes są zorganizowane – oświadczył FCA w zawiadomieniu nadzorczym. 

Binance nie odpowiedziało na wielokrotne prośby o informacje na temat sposobu organizacji działalności i grupy. 

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dolar pln | gpw amrest | najniższy kurs dolara australijskiego | cd projekt akcje rekomendacje | blik | forum giełdowe | wig20 akcje |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here