Naga MarketsKryptowaluty mogą pęknąć, trzymaj się od nich z daleka. UBS ostrzega inwestorówSzwajcarski międzynarodowy gigant bankowości inwestycyjnej UBS, ostrzegł swoich klientów, że aktywa kryptowalutowe mogą być nieodpowiednie dla profesjonalnych inwestorów, jeśli presja regulacyjna będzie się utrzymywać. Ich zdaniem może to doprowadzić do pęknięcia kryptowalutowej bańki.

  • UBS twierdzi, że napięcia regulacyjne w Chinach spowodują, że również inni regulatorzy spojrzą na cyfrowe aktywa mniej przychylnym okiem
  • Bank odradza obecnie inwestycji w cyfrowe aktywa uważając je za nadmiernie spekulacyjne i poleca szukanie mniej ryzykownych aktywów
  • Jeszcze dwa miesiące temu gigant bankowości rzekomo pracował natomiast nad udostępnieniem handlu kryptowalutowego swoim najzamożniejszym klientom
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Inwestorze, trzymaj się z daleka od kryptowalut. Ostrzega UBS

W nocie wysłanej do klientów w zeszłym tygodniu, globalny zespół zarządzania majątkiem w UBS powiedział, że ostatnie ruchy w Chinach zaszkodziły cenom kryptowalut i firmom z branży ostrzegając, że dalsze naciski regulacyjne na całym świecie mogą nasilić presję na spadek cen aktywów cyfrowych:– Regulatorzy pokazali, że mogą i będą rozprawiać się z kryptowalutami, więc sugerujemy, aby inwestorzy trzymali się z daleka i budowali swoje portfolio wokół mniej ryzykownych aktywów. Od dawna ostrzegaliśmy, że zmiana nastrojów inwestorów lub napięcia regulacyjne mogą doprowadzić do pęknięcia przypominających bańkę cyfrowych aktywów – komentował UBS.

Podczas gdy UBS przyznał, że dalsze zyski z kryptowalut są możliwe, to podkreślili ryzyko jakie spekulacyjna klasa aktywów stanowi dla inwestorów: “Chociaż nie możemy wykluczyć przyszłych zysków w kryptowalutach, postrzegamy to jako rynek spekulacyjny, który stwarza znaczące ryzyko dla profesjonalnych inwestorów”.

Szwajcarski bank ostrzegł również przed handlem z wykorzystaniem dźwigni finansowej, stwierdzając, że “praktyki handlu kryptowalutami, takie jak stosowanie dźwigni w wysokości 50:1 lub 100:1, wydają się fundamentalnie sprzeczne z regulacjami finansowymi głównego nurtu.”

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Kryptowaluty i kryzys w Chinach: mieszane opinie ekspertów

Ponowy chiński atak na działalność górników BTC, który rozpoczął się pod koniec kwietnia, doczekał się mieszanych analiz ze strony społeczności kryptowalutowej. Niektórzy twierdzą, że migracja mocy haszowania z Chin oferuje przemysłowi wydobywczemu bitcoina możliwość zmniejszenia śladu węglowego i dalszej decentralizacji sieci.

Banki widzą to jednak inaczej, z UBS obawiającym się, że działania Chin stworzą efekt kaskadowy na całym świecie ze strony regulatorów finansowych. Przewidywania UBS już wydają się spełniać: brytyjski Financial Conduct Authority (FCA) podjął działania przeciwko największej na świecie giełdzie aktywów cyfrowych Binance, 27 czerwca.

Szereg wiodących banków w Wielkiej Brytanii, w tym TSB, NatWest i Barclays, ograniczyło dostęp swoich klientów do giełd kryptowalutowych, odkąd FCA podjęło działania przeciwko Binance pod koniec czerwca.

W maju Comparic.pl informował, że UBS podobno pracuje nad uruchomieniem usług handlu kryptowalutami dla zamożnych klientów. Od tego czasu koniunktura na rynku cyfrowych aktywów znacznie się pogorszyła, a główne instrumenty traciły po kilkadziesiąt procent.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: s&p 500 notowania | 1 btc | ropa notowania | usa 500 | notowania tauron | dom development notowania | lpp akcje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here