Naga MarketsBitcoin (BTC) powyżej 46 000 USD. Kryptowaluty mogą grozić "eksplozją ryzyka", ostrzega YellenSekretarz skarbu USA Janet Yellen ostrzegła w środę przed „eksplozją ryzyka” ze strony cyfrowych aktywów, w tym nadużywania kryptowalut. Dodała jednak, że ​​nowe technologie finansowe mogą również pomóc w walce z przestępczością i zmniejszaniu nierówności. Bitcoin (BTC) – największa kryptowaluta po południu kosztował ponad 46 000 USD.

  • Pandemia COVID-19 wywołała więcej i bardziej wyrafinowanych cyberataków, uważa Yellen 
  • Sekretarz Skarbu USA obiecała zająć się nierównościami i dysproporcjami

Kryptowaluty groźne, ale innowacje mogą pomóc

Yellen zwróciła uwagę, że ​​przyjęcie w grudniu ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy pozwoliłoby Departamentowi Skarbu na przeprojektowanie ram zwalczania nielegalnego finansowania, które w dużej mierze nie uległy zmianie od lat 70.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Aktualizacja nie mogłaby nadejść w lepszym momencie. Żyjemy w okresie eksplozji ryzyka związanego z oszustwami, praniem pieniędzy, finansowaniem terroryzmu i prywatnością danych – powiedziała Yellen.

Według nowej Sekretarz Skarbu USA, pandemia COVID-19 wywołała więcej i coraz bardziej wyrafinowanych cyberataków wymierzonych w szpitale, szkoły, banki i oraz rząd.

Kryptowaluty i wirtualne aktywa były obiecujące, ale były również wykorzystywane do prania zysków z handlu narkotykami w Internecie oraz finansowania terroryzmu.

Ponadto, Yellen obiecała priorytetowo potraktować walkę z nierównościami i dysproporcjami. Powiedziała, że ​​pandemia ujawniła ogromne problemy, w tym niedostatek dostępu do łącz szerokopasmowych w wielu obszarach kraju.

– Innowacja nie powinna być tylko tarczą chroniącą przed przestępcami. Innowacja powinna być również drabiną, która pomoże większej liczbie ludzi wspiąć się na wyższą jakość życia – spuentowała Yellen.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Notowania największej pod względem kapitalizacji i najstarszej kryptowaluty – Bitcoina poruszają się dziś ponad poziomem 46 000 USD. Jak widać na wykresie dziennym powyżej, BTC/USD jedynie nieznacznie skorygował silny wzrost z poniedziałku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed lublin gpw | analiza btc | sp500 | bitcoin cash prognozy | kursy walut forex | usd pln |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here