Naga MarketsBitcoin ccKryptowaluty nie są znane 54% ankietowanych Salwadorczyków, wynika z badań przeprowadzonych przez agencję PR Sherlock Communications z Sao Paulo. Wśród najmniej obcych im wirtualnych walut uplasował się bitcoin – 2/5 respondentów wskazało, że słyszało o nim cokolwiek. Z kolei druga pod względem kapitalizacji rynkowej kryptowaluta – ether (ETH) była rozpoznawalna już tylko przez 9% uczestników ankiety. 

Kryptowaluty mało znane Salwadorczykom

Choć bitcoin został prawnym środkiem płatniczym w Salwadorze, mieszkańcy tego kraju mogą nie posiadać zbyt dużej wiedzy na temat wirtualnych walut. Agencja Sherlock Communications postanowiła przeprowadzić wśród nich ankietę, w której zapytała, o najbardziej znaną im kryptowalutę.Wyniki badań zostały udostępnione dla serwisu informacyjnego Cointelegraph. Okazało się, że ponad połowa – bo aż 54% respondentów uznała, że wymienione w ankiecie wirtualne waluty są im obce. 

Z kolei 2/5 osób biorących udział w badaniu wskazało, iż zna najpopularniejszą z kryptowalut – bitcoina. W przypadku ethera sytuacja wyglądała dużo gorzej, ponieważ słyszało o nim jedynie 9% ankietowanych Salwadorczyków.

Pozostałe wirtualne waluty tj. litecoin (LTC), dogecoin (DOGE) oraz EOS (EOS) również okazały się niezbyt znane przez mieszkańców kraju, na którego czele stoi Nayib Bukele. Należy przy tym dodać, że metodologia przedstawionych badań nie uwzględniała poziomu wiedzy respondentów na temat kryptowalut, a jedynie ich ogólne zaznajomienie z nimi.

Duża obojętność wobec bitcoina

Zgodnie z wynikami ankiety, znaczna ilość osób wykazała neutralny stosunek do stanu kryptowalut w Salwadorze obecnie i w odniesieniu do przyszłości. Ponad 30% przebadanych przyznało, że nie ma zdania na ten temat. Przy pytaniu o nastawienie do tej klasy aktywów duży odsetek respondentów nie wróżył jej dobrze. 

Dla 42% ankietowanych uznanie bitcoina za prawny środek płatności nie należało ani do dobrych, ani złych decyzji. W przypadku pozostałych Salwadorczyków biorących udział w badaniu 31% oceniło ten pomysł za mniej lub bardziej negatywny. Z kole blisko taka sama liczba osób – 29% odebrała go za mniej bądź bardziej pozytywny.

Autor poleca również:

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here