Naga MarketsKryptowaluty mają prawo istnieć - powiedział w wywiadzie dla CNBC Władimir PutinW wywiadzie dla CNBC, który w czwartek został zamieszczony na stronie internetowej Kremla, prezydent Federacji Rosyjskiej stwierdził, że kryptowaluty mają prawo istnieć i mogą być używane jako legalny środek płatniczy. Zastrzegł jednak, że jest jeszcze zbyt wcześnie, aby mówić o wykorzystaniu walut cyfrowych do handlu ropą naftową i innymi towarami, które stanowią większość rosyjskiego eksportu.

Kryptowaluty będą tolerowane na Kremlu

Prezydent Rosji i jedna z najbardziej wpływowych osób na świecie Władimir Putin, w czwartek zasygnalizował swoją tolerancję dla kryptowalut, które przyciągają coraz większą uwagę organów regulacyjnych z obawy, że mogą być wykorzystywane do prania pieniędzy i działalności przestępczej.Warto zauważyć, że Rosja szuka alternatywy dla handlu w dolarach od czasu nałożenia na nią sankcji w 2014 roku po aneksji Krymu, a Putin oskarża USA o wykorzystywanie swojej waluty jako broni. Zwolennicy kryptowalut twierdzą jednak, że zdecentralizowane finanse ostatecznie zastąpią waluty fiat emitowane przez banki centralne, co pozwoli na większą swobodę w światowym handlu.

Bank Rosji wielokrotnie ostrzegał inwestorów, że rynek kryptowalut jest niezwykle niestabilny, a cyfrowe aktywa nie mogą być używane jako metoda płatności w kraju. Jednak jak potwierdził wiceminister finansów Aleksiej Moiseev, nie ma planów wprowadzenia całkowitego zakazu kryptowalut, podobnego do chińskich regulacji.

Prezydent Rosji zyskuje na sympatii zwolenników cyfrowych aktywów, zwłaszcza że informacja o tolerancji Putina pojawia się w momencie, gdy Biały Dom rozważa uruchomienie szerokiej inicjatywy w celu przeglądu i koordynacji polityki kryptowalutowej w całej administracji prezydenta Joe Bidena, co może prowadzić do nowych regulacji. Zdaje się więc, że Rosja podąży zupełnie inną drogą niż Chiny, które w tym roku rozprawiły się z branżą, a we wrześniu zakazały wszelkich transakcji kryptowalutowych.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here