Naga MarketsRynek kryptowalut - liczba utraconych bitcoinów wynosi 33,96% całkowitej podaży BTCDane dostarczone przez Glassnode pokazują, że liczba długoterminowo przetrzymywanych lub utraconych bitcoinów osiągnęła nowy znaczący poziom, który wynosi prawie 34 procent całkowitej podaży BTC. Co to może oznaczać?

Liczba utraconych bitcoinów wynosi już ponad jedną trzecią całkowitej podaży BTC

Zgodnie z wykresem wygenerowanym przez dostawcę usług analitycznych Glassnode, liczba długoterminowo przetrzymywanych lub utraconych bitcoinów wzrosła do nowego wysokiego poziomu w ciągu ostatnich pięciu miesięcy – wynosi ona już 7 131 084.Chiński dziennikarz zajmujący się rynkiem kryptowalut Colin Wu, podzielił się pewnym wykresem na swojej stronie na Twitterze. Skomentował, że ta ilość bitcoinów stanowi łącznie 33,96 procent całkowitej podaży BTC (21 milionów monet wraz z tymi, które nie zostały jeszcze wydobyte).

Teraz, ponad jedna trzecia całkowitej podaży bitcoina może być uważana za wyłączoną z obiegu – podsumowuje Wu.

Co to oznacza? Obecny stan zwiększa rzadkość bitcoina – największą zaletę BTC, najczęściej przytaczaną przez jego zwolenników, którzy zazwyczaj konfrontują bitcoina ze złotem, pieniądzem fiducjarnym czy altcoinami, których podaż jest bliska nieskończoności.

invest

Jednak niektóre z tych cyfrowych monet mogą być przechowywane przez długoterminowych posiadaczy bądź entuzjastów kryptowalut, którzy kupili lub wydobyli BTC w pierwszych dniach.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here