Naga MarketsKryptowaluta bitcoin blisko historycznego szczytu, ethereum z nowym rekordemInwestorzy instytucjonalni nie dali się zaskoczyć niedawną korektą na rynkach kryptowalut, a fundusze aktywów cyfrowych dedykowane bitcoinowi (BTC) i ethereum (ETH) nadal rosły – wynika z danych CoinShares.

  • Produkty inwestycyjne oparte na aktywach cyfrowych odnotowały w ubiegłym tygodniu napływ środków o łącznej wartości 154 mln dol.
  • Niedawno uruchomione ETF-y w USA odnotowały ponad 90% napływu środków do Bitcoina.
  • Niektóre altcoiny, po raz pierwszy od wielu miesięcy, odnotowały niewielkie odpływy, takie jak Cardano, które odnotowało odpływy o łącznej wartości 2,1 mln USD.
  • Napływy do aktywów sugeruje, że inwestorzy faworyzują Solanę, która przyjęła 43 mln USD w ciągu ostatniego miesiąca.
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kryptowaluty i kolejny miesiąc dodatnich przepływów netto z rzędu

Produkty inwestycyjne bazujące na kryptowalutach, do których zaliczają się fundusze typu ETF (exchange-traded funds), odnotowały w tygodniu kończącym się 20 listopada napływ środków o łącznej wartości 154 mln USD – wynika z najnowszego raportu CoinShares dotyczącego przepływów funduszy.Podobnie jak w poprzednich tygodniach, najwięcej środków napłynęło do funduszy Bitcoina – 114,4 mln USD. Fundusze poświęcone Ethereum odnotowały tygodniowe napływy w wysokości 12,6 mln USD, a produkty multi-asset (bazujące na wielu aktywach) zarejestrowały 14,1 mln USD inwestycji netto.

Kryptowaluty korygują, fundusze Bitcoin i Ethereum przyjmują jednak kolejne miliony dol.
Wartość przepływów netto w kolejnych tygodniach. Źródło: CoinShares

Od początku roku do chwili obecnej inwestorzy instytucjonalni przeznaczyli ponad 6,6 miliarda dolarów na produkty BTC, 1,17 miliarda dolarów na produkty ETH i ponad 9,2 miliarda dolarów na kryptowaluty jako całość.

Grayscale, który jest największym menedżerem aktywów kryptowalutowych, odnotował 51,9 mld USD w aktywach pod zarządzaniem na dzień 19 listopada.

Kryptowaluty korygują, fundusze Bitcoin i Ethereum przyjmują jednak kolejne miliony dol.
Wartość przepływów z podziałem na dostawcę i klasę aktywów. Źródło: CoinShares

W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ CFD NA KRYPTOWALUTY

ETF-y na bitcoina mocno napędziły rynek instytucjonalny

Październik był rekordowym miesiącem dla funduszy bitcoinowych, częściowo dzięki zatwierdzeniu w Stanach Zjednoczonych dwóch ETF-ów powiązanych z kontraktami terminowymi. Menedżerowie instytucjonalni kupili fundusze BTC o wartości 2 miliardów dolarów w ciągu miesiąca, gdy cena BTC osiągnęła nowe rekordy wszechczasów.

Chociaż listopad był mniej byczy dla bitcoina z perspektywy cenowej, najnowsze dane dotyczące przepływów funduszy sugerują, że inwestorzy nie są zaniepokojeni korektą rynku. Jak donosi Comparic.pl, Bitcoin dotknął najniższego poziomu około 56 500 dol. 22 listopada, po czym korygował i utrzymuje lokalne wsparcie.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here