Naga MarketsSeul odchodzi od planów zakazu handlu kryptowalutami. Zamiast tego zwiększy inwigilację użytkowników giełd.

Popularność kryptowalut odzwierciedlona jest w ich wykresach, które często przybierają kształt hiperboli. Ciężko jest jednak jednoznacznie stwierdzić, czy wynika ona właśnie z faktu ekstremalnej zmienności czy może cech samego łańcucha bloków. 


Blockchain umożliwia nie tylko bezpieczne i bezstronne dokonywanie transakcji, ale również gwarantuje niemal pełną anonimowość swoim użytkownikom. Niemal pełną bo choć sam blockchain, który wykorzystuje skomplikowane metody kryptograficzne jest stuprocentowo bezpieczny to słabym punktem tego rozwiązania pozostają miejsca w których łańcuch łączy się z systemem bankowym.

Brak bana za to większa inwigilacja?

Na początku roku głośno było o możliwości całkowitego zakazu handlu kryptowalutami w Korei Południowej. Wygląda jednak na to, że rząd w Seulu obierze inną, nieco mniej drastyczną ścieżkę regulacji kwestii tego rynku.

Lokalne media donoszą, że południowokoreańscy politycy przygotowują ustawę, która zmusi krajowe giełdy kryptowalut do dzielenia się informacjami na temat swoich użytkowników z sektorem bankowym. Ma to na celu uszczelnienie całego systemu obrotu kryptowalut i potencjalne opodatkowanie transakcji. Zabraknie więc możliwości utworzenia całkowicie anonimowego rachunku na południowokoreańskich giełdach, a wszystkie wypłaty będą kierowane na powiązane i sprawdzone rachunki bankowe.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Nowy system ma zostać wdrożony na przestrzeni najbliższych tygodni. Giełdy, które nie udzielą wymaganych informacji bankom (oraz de facto regulatorom) mają spotkać się z restrykcjami.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBitcoin futures: Inwestorzy zwiększają ilość krótkich pozycji
Następny artykułOpera ochroni cię przed cryptominingiem
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here