Naga MarketsJPMorgan dostaje pozwolenie na oferowanie funduszu kryptowalutowegoJPMorgan Chase & Co oferuje już teraz swoim klientom bankowości prywatnej możliwość inwestowania w wewnętrzny fundusz oparty o kryptowalutę bitcoina. Jak wynika z najnowszych informacji, pomimo usposobienia wobec kryptowalut dyrektora generalnego JPMorgan, Jamie Dimona, gigant finansowy wkracza na zupełnie nowe terytorium.

  • W środę bank JPMorgan Chase rozgłosił możliwość posiadania funduszu opartego o bitcoina
  • W kolejnych dniach bank konsultował wszelkie kwestie dotyczące funduszu z doradcami
  • W tym momencie już otrzymuje zielone światło na oferowanie usług funduszu
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

JPMorgan Chase zaczyna oferować klientom dostęp do funduszu kryptowalutowego

Wczoraj informowaliśmy o tym, że gigant bankowy JPMorgan nawiązał współpracę z NY Digital Investment Group (NYDIG), aby zapewnić sobie dostęp do funduszu opartego o Bitcoina. Na dalsze akcje jednak trzeba było poczekać, ponieważ bank chciał wcześniej skonsultować wszelkie działania dotyczące funduszu ze swoimi doradcami. Jak dowiadujemy się dziś – bank dokonał wszelkich rozmów i dostaje zielone światło na oferowanie klientom nowego rodzaju inwestycji.Przypomnijmy, że dzięki powyższej współpracy pod koniec ubiegłego miesiąca JPMorgan rozwinął dostęp do czterech funduszy opartych o kryptowaluty. Dotąd jednak bank omawiał te kwestie z dosyć niewielkim rozgłosem głównie dlatego, iż nadal pewne kwestie nie zostały do końca omówione przez doradców banku. Obecnie jednak wydaje się, że bank otrzymał oficjalne pozwolenie na rozpoczęcie umieszczania klientów bankowości prywatnej w nowym funduszu opartym o bitcoina.

wykres Kurs akcji JP Morgan H4 06.08.2021
Kurs akcji JP Morgan H4 06.08.2021

Jak dotąd wszelkie informacje były mocno dawkowane i to nie tylko ze względu na brak konkretnych wytycznych ale i poprzez fakt, iż dyrektor generalny JP Morgan – Jamie Dimon – od zawsze był sceptykiem jeśli chodzi o kryptowaluty i wszelkiego rodzaju inwestycje związane z nimi. To z kolei może lekko przeczyć idei wprowadzania tego typu produktu przez przeciwnika podejścia do tego typu inwestycji. Jak widać jednak każda forma inwestowania przez bank jest akceptowana.

Jak łatwo się domyślić rzecznicy działu zarządzania majątkiem giganta JPMorgan jak i samego NYDIG odmówili komentarza dla tej historii. W kolejnych tygodniach z pewnością bank podawać będzie pierwsze wytyczne dla wspomnianych funduszy i oczekiwane stopy zwrotu wraz ze strategią działania.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here