Naga MarketsJeśli jesteś nowym uczestnikiem rynku kryptowalut, po pierwsze powinieneś postawić na edukację. Dobre przygotowanie przed pierwszymi zakupami bitcoina lub ethera, pozwoli Ci zapobiec niepotrzebnych nerwów i błędów, które często popełniają młodzi adepci ten sztuki. Oczywiście w tydzień lub dwa nikt nie będzie ekspertem, ale podstawowa wiedza na pewno pozwoli Ci poruszać się pewniej na rynku.

Co to jest kryptowaluta?

Kryptowalutą nazywamy zasób cyfrowy, który oparty jest na zasadach kryptografii. Sieć, która służy do przechowywania danych o cyfrowych walutach podobna jest do internetowej sieci bankowej i nazywa się blockchainem. Blockchain z reguły jest siecią zdecentralizowaną bez nadzoru jednej instytucji czy osoby. Najpopularniejsze kryptowaluty to Bitcoin i Ethereum.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak zdobyć kryptowaluty?

Sposobów na posiadanie kryptowalut jest kilka. Można je po prostu kupić na przeznaczonej do tego giełdzie, na którą wpłacamy np. złotówki lub zasilamy konto kartą kredytową. Możemy też kupić w kantorze stacjonarnym lub internetowym, oraz w tzw. bitomatach – czyli bankomatach, które można spotkać np. w centrach handlowych. Są też sposoby na darmowe ich zdobycie, tzw. airdropy – gdzie za zrobienia prostych zadań na social-mediach dostajemy daną ilość tokenów. Niektóre projekty nagradzają też użytkowników za udział we wdrażaniu projektu np. sieci testowych lub używaniu aplikacji.

Do czego mogę użyć kryptowalut?

Jak każda waluta, tak i ta cyfrowa służy jako środek płatniczy. Warunkiem jest to czy druga strona, sklep, instytucja czy osoba prywatna przyjmie zapłatę w taki sposób. Kryptowaluty są też aktywem spekulacyjnym, dzięki dużej zmienności ceny można równie dużo zarobić jak i dużo stracić. Poza tym niektóre projekty mogą mieć charakter kolekcjonersko-zarobkowy jak tokeny NFT.

Zagrożenia inwestowania w kryptowaluty

Rynek kryptowalut jest bardzo zmienny i w pewnych kwestiach nie do końca uregulowany. Każdy inwestor powinien zdawać sobie sprawę z zagrożeń związanych z utratą nawet całego kapitału i w miarę możliwości dywersyfikować swoje inwestycje.

Na kanale Mike Satoshi jest już kilkanaście odcinków, które na pewno pomogą nowym osobą na rozpoczęcie przygody z kryptowalutami.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here