Naga MarketsKryptowaluty. Inwestujący w bitcoina w tydzień stracili 14,2 mld dol.!Rynek bitcoina doświadczył największego wydarzenia związanego z delewarowaniem od czasu wyprzedaży z marca 2020 roku, zauważa platforma analityczna Glassnode w swoim cotygodniowym raporcie. Bitcoin zanotował spadek o ponad 47% z tygodniowego maksimum na poziomie 59 463 dol., do minimów na poziomie 31,327 dol. Rozrysowana w ten sposób tygodnia świeca jest obecnie największą w całkowitym zakresie cenowym w historii posiadając zasięg ponad 28 tys. dol.

Kryptowaluty i rekordowa kapitalizacja kapitału lewarowanego.

Akcja cenowa była silnie napędzana przez to, co można opisać jako rozlew strachu, niepewności i wątpliwości (w skrócie z ang. FUD), wywołany szeregiem tematów negatywnych dla rynku cyfrowych aktywów: Elon Musk krytykujący zużycie energii przez górników, zakaz handlu w Chinach, USA przypominające, że bitcoin służy do finansowania przestępczości oraz szukający nowych sposób regulowania rynku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin rysuje rekordową świecę tygodniową. Źródło: Glassnode

– Wywołana tymi informacjami wyprzedaż była tak silna, że w wielu umysłach zrodziło się pytanie, czy rynek byka 2021 pozostaje w grze – komentuje Glassnode.

Wielkość zrealizowanych strat on-chain w minionym tygodniu przyćmiła wszystkie poprzednie kapitulacje kapitału lewarowanego, w tym marzec 2020, listopad 2018 i wyprzedaż, która zakończyła ostatni rynek byka w styczniu-lutym 2018.

Poniższy wykres przedstawia wartość strat zrealizowanych przez wydane monety i pokazuje, nowy rekord w wysokości 4,53 mld dol. w stratach został osiągnięty w dniu 19-maja. Jest to wartość wyższa od poprzednich skoków w marcu 2020 roku i na początku 2021 roku o ponad 300% i jest szczytem z całkowitej tygodniowej zrealizowanej straty w wysokości 14,2 mld dol.

Zrealizowana strata na BTC. Źródło: Glassnode

– Biorąc pod uwagę wydane monety przynoszące zyski, kapitulacja ta jest nadal największą zrealizowaną stratą netto. Ponad 2,56 mld dol. w stratach netto zostało poniesionych on-chain w dniu 19 maja, suma ta jest o 185% większa niż wyprzedaż z marca 2020 napędzana przez Covid-19. Poniższy wykres pokazuje, że ta kapitulacja następuje po silnym okresie przyjmowania zysków netto (zielona linia), więc może być uważana za równą i przeciwną reakcję na spadek – dodaje Glassnode.

Wskazuje to, że bardzo duża część rynku została zaskoczona przez obecną wyprzedaż.

Zrealizowany zyski s trata netto. Źródło: Glassnode

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

invest

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Liczba zyskownych podmiotów wyraźnie spadła

Te straty netto on-chain spowodowały spadek zrealizowanej kapitalizacji, ponieważ monety zakupione drożej są rewaluowane do niższych cen. W tym tygodniu wskaźnik spada o 7 mld dol. (-1,8%) z rekordowego poziomu 377 mld dol.

Wskaźnik zrealizowanej kapitalizacji bitcoina. Źródło: Glassnode

Patrząc na liczbę unikalnych podmiotów on-chain, które są teraz w zysku można wywnioskować, że obecny FUD zmniejszył ilość osób i instytucji osiągających zysk do 76%. W kontekście rynku byka, porównuje się to do trzech okresów w 2011, 2013 i 2016 roku. Ta metryka podkreśla również odsetek rynku, który kupił monety wyżej, a tym samym pokazuje, kto może dołączyć do panicznych sprzedawców.

Liczba podmiotów w zysku (średnia 7-dniowa). Źródło: Glassnode
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax notowanie | ceny ropy wti | notowania biomed | co znaczy blik | forex waluty w czasie rzeczywistym | prognozy kryptowalut | kernel notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here