Naga Markets
Cezary Graf | Źródło: YouTube Dla Pieniędzy

Mimo, że wiele osób liczy na rychłe odbicie i powrót rynku kryptowalut na ścieżkę wzrostów, znany polski YouTuber ekonomiczny i doradca majątkowy Cezary Graf uważa, że “kryptowaluty idą w diabły.” W jego ocenie, rządy zakażą bowiem kryptowalut, ponieważ te ułatwiają unikanie płacenia podatków.

Kryptowalutowa epoka lodowcowa 

Notowania wielu popularnych kryptowalut spadły na przestrzeni ostatnich miesięcy o 70%, 80%, a niekiedy i ponad 90%. Tak znaczna wyprzedaż sprawiła, że kapitalizacja całego rynku wirtualnych aktywów skurczyła się o 2,18 bln USD, tj. 73,32 proc. z 2,97 bln USD do zaledwie 792,72 mld USD.Wbrew obiegowej opinii, że “pok każdej burzy wychodzi słońce” i podobnie jak w latach ubiegłych, kiedy po każdym z dotychczasowych pęknięć bańki rynek kryptowalut powracał na ścieżkę wzrostów wybijając nowe ATH, Cezary Graf uważa, że tym razem będzie inaczej i inwestycja w kryptowaluty nie zakończy się happy endem.

Z jednego z jego ostatnich wpisów na Tweeterze wywnioskować można, iż doradca majątkowy sądzi, że decydenci polityczni będą chcieli zbanować kryptowaluty, gdyż te “utrudniały a niekiedy uniemożliwiały” skutecznie ściąganie podatków, zaś rządy potrzebują pieniędzy.

Chcesz kupić bądź sprzedać Ethereum (ETH)?

Skorzystaj z oferty cashify, sieci kantorów umożliwiających wymianę ponad 460 kryptowalut

Wskazuje on także, że rządzącym łatwiej jest wywierać wpływ na “gołych chłopcach”, którzy ciężko pracować będą za przysłowiową miskę ryżu, aniżeli spekulantów niewnoszących zbyt wiele do realnej gospodarki.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomaxima | pgnig akcje wykres | cmc markets | dax30 | kurs ciech | cena akcji lotos | notowania datawalk | mercator medical notowania |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułBitcoin nie ma żadnego sensu, ludzie będą płakać, uważa następca Warrena Buffeta
Następny artykułLab One z portfela Zago Capital nawiązała współpracę z Krzysztofem Piątkiem
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

9 KOMENTARZE

 1. Kupując luksusowe produkty jak samochody wille jachty czy inne turbo odrzutowce, traderzy inwestorzy i górnicy plaça podatki ukryte w cenach. Poza tym wiele rządów zwłaszcza w krajach wysokorozwiniętych już sobie rozwiązało kwestie podatkowe związane z dochodem/zyskiem z krypto. Jeżeli rządy zakaża operacji kryptowalutowych to upiłują sobie gałąź na której siedzą od kilku lat. Oprócz bandziorów również i porządni obywatele zajmują się krypto. To jest dopiero wschodząca gwiazda i rodzący się resort. Wszystko jeszcze przed nami kolejne ATH bitka to 250000 jako cel, zobaczymy czy dojdzie do 150000 🙂 Pozdrawiam.

 2. Gdyby graf znał chociaż trochę technologie to wiedziałby że aby zbanowac krypto skutecznie to trzebaby wyłączyć internet.
  Uważam że będzie wprost przeciwnie- krypto zostaną uregulowane(I dobrze) a za tym pójdzie jeszcze większą ich adopcja. Natomiast nigdy nie zastąpią FIATow.

 3. Panie autor. Wraz z tym swoim “expertem” dziubiesz tak, że coraz więcej osób decyduje się wywalać comparic z ” ulubionych”… Zastanów się Pan czy warto prezentować tak “głębokie przemyślenia” tejże osoby .

 4. Ku*was co on za farmazony sądzi, przecież Bitcoin nie jest i nigdy nie był anonimowa waluta, każdy chart da się wyśledzić każdy portfel z którego można wypłacić walutę fiat jest zarejestrowany imieniem i nazwiskiem. Płacąc krypto za rzecz, walutę fiat też trzeba zapłacić podatek, płacąc krypto za krypto już nie.

 5. Ja z tego gościa taki fachura to niech stawia szorta na bitku x125, a nie wróży z fusów.
  Swoją drogą zastanawiam się kto korzysta z doradztwa inwestycyjnego u takich ludzi?🤔

 6. Uważajcie na tych pseudo expertów finansowych, to opłaceni systemowcy. W 2011 Dariusz Brzozowiec expert od walut lokalnych twierdził że USA lada dzień zbanuje bitcoina bo to narzedzie terrorystow. W 2013 r. Cezary Głuch aka Trader21 twierdził że bitcoin to ściema i zostanie wkrótce zdelegalizowany. W 2018 znany trader Rafał Zaorski twierdzil ze bitcoin nigdy nieprzebije juz 20 tys $, shortujac go od 10 tys. stracił mase kasy. To z Luną 2022 to był przeciek o ataku dlatego wszedl mu short, do tego zagral kasa ze zbiorki na BsBets. Teraz Cezary Graf nastepny magik wieszczy upadek. A prawda jest taka ze to tajne sluzby potrzebuja bitcoina do prania kasy na czarne projekty, dlatego bedzie żył. Olejcie tych guru finansow fudziarzy na dolku wieszczacych spadek do zera tak jak i naganiaczy na szczytach wieszczacych wzrost do miliona. Btc osiagnie 100 tys. $ za 2 lata ale nie wiecej.

 7. To zapraszam iść wojować dzbanie. Dorosnij, pomyśl mądrze. Właśnie dlatego mamy wojny, biedę i całe to inne szambo. Przez takich buraków którzy nie chcą odejść od obecnego systemu monetarnego który jest przestarzały i wadliwy, buraków którzy wierzą w papier, kamień albo metal, buraków którzy myślą że niewolnicy będą na nich pracować i za ich krzywe idee ginąć. Także cmoknij mnie panie Cezary. Kolejny hipokryta…pitoli coś o jakiś klikaczach a sam jest “jutuberem”. Śmiechu warte. Z chęcią popatrzę jak te twoje fizyczne aktywa będę leżeć na ulicy i nikt nawet nie będzie chciał tego posprzątać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here