Naga Markets

ethereum, kryptowaluty, bitcoinKryptowaluty oraz tokeny niewymienialne (NFT) zadebiutowały w tegorocznym wydaniu Księgi Rekordów Guinnessa w kategorii ,,Cryptomania’’. Uhonorowanie wirtualnych walut w ten sposób oznacza, że w ciągu ostatnich lat stanowiły one jeden z najczęstszych publicznie poruszanych tematów. Bitcoin (BTC) został opisany w tej publikacji m.in., jako najcenniejsza kryptowaluta. Wyróżnienie otrzymał również CryptoPunks, jako najdroższa kolekcja NFT.

Kryptowaluty i NFT trafiły do Księgi Rekordów Guinnessa

W najnowszej edycji corocznej publikacji wydawanej przez firmę Guinness zawierającej udokumentowane rekordy świata umieszczono szereg wydarzeń związanych z wirtualnymi walutami i blockchainem w kategorii ,,Cryptomania’’.Wśród kryptowalutowych aktywów uhonorowany został, chociażby Bitcoin, jako pierwsza na świecie zdecentralizowana wirtualna waluta uruchomiona w 2009 r. oraz największa wśród konkurentów pod względem kapitalizacji rynkowej w 2022 r.

Obok wyróżniono także projekt z rynku tokenów niewymienialnych CryptoPunks. Uznano go za najdroższą kolekcję NFT po tym, gdy w lutym br. Punk o numerze 5822 został sprzedany za 23,7 mln dol. w Etherze (ETH). W tej samej kategorii nie znalazła się jednak pojedyncza rekordowa sprzedaż tokena niewymienialnego od artysty o pseudonimie Beeple ze względu na to, iż Guinness skupił się jedynie na zestawach NFT. 

Swoje miejsce w Księdze Rekordów Guinnessa otrzymały również  tzw. tokeny kibica klubu Manchester City wydane przez platformę Socios.com. Zostały one zarejestrowane, jako najcenniejsze z tej kategorii z kapitalizacją rynkową w wysokości 47,1 mln dol. na 24 marca 2022 r. 

Handluj kryptowalutami w formie CFD razem z Capital.com. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Uhonorowanie Salwadoru

W Księdze Rekordów Guinnessa wspomniano również o Salwadorze, jako pierwszym kraju na świecie, który przyjął Bitcoina, jako prawny środek płatności w czerwcu 2021 r. W publikacji wyrażono nadzieję na to, iż ruch ten, który został potępiony przez Bank Światowy, obniży koszty transakcji międzynarodowych dokonywanych przez mieszkańców tego państwa. 

AVA Trade

Firma Guinness przyznała w rozmowie z mediami, iż ma zamiar dalej przyglądać się trendom związanym z krypto aktywami w ciągu najbliższych lat. Wszystko ze względu na to, że technologia, którą wykorzystują kryptowaluty, znajduje szereg zastosowań. W każdej edycji publikacji dot. światowych rekordów eksperci starają się skupiać na tematach popularnych wśród społeczności. Wirtualne waluty zyskały zaś na tyle duży rozgłos, by móc je uwzględniać. 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykułeToro uruchamia zdywersyfikowany portfel ESG
Następny artykułJen najsłabszy od 32 lat! “Trend wzrostowy USD/JPY wydaje się nie do zatrzymania”
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here