Naga Marketsczerwony parasol patio kryptowalutyOrgany kontrolne w chińskiej autonomicznej prowincji Mongolia Wewnętrzna nadal atakują firmy wydobywające kryptowaluty, które są zlokalizowane na ich terenie.

Global Times poinformował 13 listopada, że ​​Region Autonomiczny Mongolii Wewnętrznej w północnych Chinach zacieśnia kontrolę nad firmami wydobywającymi kryptowaluty. Władze zamierzają nawet wysłać w teren swoje służby, aby zająć się weryfikacją i kontrolą firm wydobywających kryptowaluty w regionie.

Chiny: kontrolujmy kryptowaluty!

Kluczowymi celami tych zaplanowanych inspekcji będą firmy wydobywające kryptowaluty, których działalność uznaje się za nieistotną dla „realnej gospodarki”. Chodzi też o podmioty, które stosują preferencyjne, lokalne stawki energii elektrycznej i jednocześnie „udając uczestnika w branży dużych zbiorów danych”. Krótko mówiąc: wykorzystują niezgodnie z prawem dopłaty rządu.

We wrześniu lokalne władze regionu wydały zawiadomienie dot. żądania oczyszczenia rynku z firm wydobywających kryptowaluty. Pięć departamentów w Mongolii Wewnętrznej przygotowywało się od tego czasu do kontroli firm z rynku kopania cyfrowych walut w prowincji, a oficjalne stanowisko organów regulacyjnych było oparte na przekonaniu, że przemysł „wydobycia wirtualnej waluty należy do innowacji pseudo-finansowych niezwiązanych z rzeczywistą gospodarką i nie należy go wspierać .”

Nie jest jasne, w jaki sposób fala nowych kontroli wpłynie na górników działających w Mongolii Wewnętrznej. Wydaje się jednak, że wielu z nich, którzy pracowali w lokalnym przemyśle wydobywczym kryptowalut, przeprowadziło się już do innych krajów. Yang Wang, starszy pracownik naukowy w Fintech Institute of Renmin University of China, powiedział:

„Większość ludzi, których znałem, którzy pracowali w krajowym przemyśle tokenów kryptograficznych, już przenieśli swoje firmy do krajów Azji Południowo-Wschodniej, takich jak Singapur. Uważali, że rynek tokenów kryptograficznych jest skończony w Chinach”.

Chiński rynek blockchaina

Według najnowszego raportu rządu, wydatki Chin na technologię blockchain przekroczą 2 miliardy dolarów w 2023 r., a roczna stopa wzrostu w kraju będzie wynosiła 65,7% w latach 2018-2023.

W raporcie wskazano ponadto, że większość wydatków dot. blockchaina w Chinach przeznaczono na sektor bankowy w 2019 r. Polityka Państwa Środka dot. nowej technologii pozostaje więc niejednoznaczna.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here