Naga Marketssamsung galaxy s10Samsung Electronics planuje rozszerzyć zastosowanie funkcji dot. blockchaina i kryptowalut, które zostały użyte w modelu Galaxy S10, na inne urządzenia serii Galaxy, w tym takie jak budżetowe smartfony firmy.

Koreański gigant technologiczny planuje również współpracę z firmami telekomunikacyjnymi w oparciu o mobilne karty identyfikacyjne oparte na blockchain (uwierzytelnianie tożsamości cyfrowej) i waluty lokalne. Obecnie SK Telecom i KT zajmują wiodącą pozycję odpowiednio w sektorach uwierzytelniania tożsamości cyfrowej i walut lokalnych.

Ekspansja

Gdy Samsung Electronics przygotował portfel na kryptowaluty w strategicznym dla siebie smartfonie Galaxy S10, który został wyprodukowany w marcu tego roku, ruch ten miał przyczynić się do rozszerzenia rynku blockchain. Oczekuje się, że najnowszy krok firmy przyczyni się do dalszego rozpowszechnienia technologii blockchain.

„Zmniejszymy bariery dla nowych doświadczeń poprzez stopniowe zwiększanie liczby modeli Galaxy obsługujących funkcje blockchain

-powiedział Chae Won-cheol, starszy dyrektor zarządzający zespołu ds. strategii produktu w dziale biznesowym Wireless Electronics firmy Samsung Electronics. Dodał też, że:

„Będziemy również rozszerzać nasze kraje docelowe dla usług po Korei, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.”

Galaxy S10

Wcześniej Samsung Electronics stworzyło już smartfon Galaxy S10 z opcją „Samsung Blockchain Key Store”, która pomaga bezpiecznie przechowywać klucze prywatne do usług opartych na blockchain oraz „Samsung Blockchain Wallet”, który obsługuje płatności i przelewy za pośrednictwem kryptowalut.

Samsung Electronics planuje jednak dalsze ulepszanie funkcji opartych na blockchainie. „Będziemy rozwijać technologię identyfikacji opartą na blockchain i lokalnych walutach, współpracując z operatorami telekomunikacyjnymi” – powiedział Chae. SK Telecom i KT tworzą obecnie możliwości biznesowe w oparciu o karty identyfikacyjne oparte na blockchainach i lokalnych walutach.

Reszta rynku

Jak widać rynek blockchainowych smartfonów zaczyna rosnąć. Konkurentem dla Samusnga jest HTC ze swoim modelem Exodus (wkrótce też Exodus 1s).


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Pozostaje też Sirin Labs ze swoim Finney, ale ten projekt przeżywa kryzys. Ostatnio musiał zwolnić aż 25% pracowników. Powodem była słaba sprzedaż smartfonów. Nie przekreśla to jednak przyszłości blockchainowych telefonów na rynku.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here