Naga Markets

Kryptowaluty i fintech zabierają teren bankom, twierdzi Eugene LudwigFirmy fintech i kryptowalutowe konkurujące z bankami, ale podlegające mniejszym regulacjom, “zabierają teren bankom”, powiedział Eugene Ludwig, były zarządzający w administracji Billa Clintona.

Kryptowaluty dzięki mniejszej regulacji zapierają bankom spore kawałki finansowego tortu

Te nowe rodzaje firm, które przyjmują depozyty i udzielają pożyczek bez odpowiedniego nadzoru, mogą być przyczyną kolejnej recesji, powiedział Ludwig podczas wtorkowego panelu na dorocznej konferencji Clearing House i Bank Policy Institute w Nowym Jorku.Co więcej, jeśli Rezerwa Federalna wejdzie w kryptowaluty, popierając cyfrową walutę banku centralnego, przeniesie to doświadczenie depozytowe z bankowości do rządu, co spowoduje “spore problemy”, dodał.

Banki powinny “przejąć teren, zamiast pozwolić mu się zdewaluować” i być dopuszczone do “bardziej agresywnej gry na rynkach kryptowalut”, powiedział Ludwig, choć obecnie tendencja jest odwrotna.   Ludwig, który pracował w amerykańskim biurze Comptroller of the Currency od 1993 do 1998 roku, jest obecnie partnerem zarządzającym w Canapi Ventures, który inwestuje w firmy fintech. W 2018 roku pochwalił decyzję swojego dawnego urzędu, aby pozwolić firmom fintechowym ubiegać się o licencje podobne do bankowych.


W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Jednak w ciągu ostatniego roku regulator utrudnił firmom kryptowalutowym zabezpieczenie tego rodzaju licencji. W listopadzie zwiększył również wymagania dotyczące nadzoru dla banków chcących zaangażować się w działalność kryptowalutową.

Ryan Nash, analityk w Goldman Sachs Group, powiedział na tym samym panelu, że inwestorzy czują się już komfortowo z depozytami w kryptowalutach, ale wciąż są niepewni co do strony pożyczkowej.

XTB

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje pgnige | selvita akcje prognozy | lpp notowania | dj industrial | dyskusja na temat kursu btc | notowania cdr | analiza |


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here