Naga MarketsKryptowaluty i CBDC to szansa rozwoju dla 110 państw - przekonuje Dyrektor zarządzający MFW
Kristalina Georgieva – Dyrektor zarządzający Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW)

Przemawiając 5 października na wirtualnej konferencji zorganizowanej przez Uniwersytet Bocconi, Kristalina Georgieva Dyrektor zarządzający Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) powiedziała, że MFW przygląda się cyfrowym walutom banków centralnych (CBDC) oraz kryptowalutom jako całości z perspektywy stabilności makroekonomicznej.

Kryptowaluty: 110 krajów znajduje się na pewnym etapie rozwoju CBDC

Dyrektor zarządzający Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) Kristalina Georgieva powiedziała, że ponad połowa banków centralnych na świecie bada możliwości wprowadzenia cyfrowych walut.Stwierdziła ona, że technologia związana z kryptowalutami dała ludziom możliwość dokonywania bezproblemowych i mniej kosztownych transferów. Dodatkowo nazwała CBDC najbardziej wiarygodną formą waluty cyfrowej, biorąc pod uwagę, że mają one wsparcie państwa i są ogólnie zgodne z przepisami.

– Przeprowadziliśmy ankietę wśród naszych członków i była ona bardzo imponująca: 110 krajów jest na jakimś etapie analizowania CBDC – poinformowała Kristalina Georgieva podczas wirtualnej konferencji.

Georgieva dodała, że stablecoiny wypełniają cyfrową lukę w prywatnie emitowanych pieniądzach, ale określiła bitcoina (BTC) i inne kryptowaluty jako aktywa, a nie jako nadające się do powszechnego użytku pieniądze.

Podkreśliła zmienność cen jako jeden z głównych problemów dla tych ostatnich i powiedziała, że zaufanie publiczne, jak również ustanowione ramy prawne i regulacyjne będą niezbędne do rozpoczęcia działalności CBDC.

Przyszłość kryptowalut łączy się z CBDC

Obecnie Bahamy są jedynym krajem posiadającym wspieraną przez państwo walutę cyfrową – Sand Dollar, którą Bank Centralny Bahamów wprowadził w październiku 2020 roku. Ludowy Bank Chin pilotuje własne CBDC w różnych prowincjach i zakończył testy transgraniczne we współpracy z bankiem centralnym Hongkongu. Jednak największa gospodarka świata, Stany Zjednoczone, nadal wydaje się mieć ambiwalentny stosunek do tej kwestii.

W ostatnim raporcie MFW zwrócił się do rynków wschodzących i gospodarek rozwijających się o rozważenie korzyści płynących z emisji cyfrowych walut banku centralnego w celu zapewnienia stabilności finansowej. Oświadczenie nastąpiło po tym, jak fundusz powiedział w kwietniu, że zwiększy zakres monitorowania projektów w przestrzeni kryptowalut, w tym CBDC, stablecoinów i walut cyfrowych, aby zobaczyć, w jaki sposób MFW może dotrzymać kroku wyzwaniom politycznym rosnącym wokół tej technologii.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: sp 500 index | pko cena akcji | notowania wp | s&p 500 notowania | notowania pkobp | notowania kryptowalut | biomed cena akcji |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here