Naga MarketsKryptowaluty i CBDC nie będą wchodziły sobie w drogę, uważa Morgan StanleyBank inwestycyjny Morgan Stanley uważa, że waluty cyfrowe banków centralnych (CBDC) nie stanowią zagrożenia dla „tradycyjnych” kryptowalut. Instytucja uważa, że oba rodzaje walut cyfrowych mogą współistnieć, ponieważ służą różnym celom i mają różne zalety.

  • Obecnie nad CBDC pracują między innymi Chiny, a strefa euro rozważa ich wprowadzenie
  • W odróżnieniu od kryptowalut CBDC nie muszą być jednak oparte na sieci blockchain i mają być scentralizowaną, cyfrową formą gotówki

Kryptowaluty i CBDC mogą współistnieć, twierdzi Morgan Stanley

Analitycy Morgan Stanley, w tym główny ekonomista Chetan Ahya, omówili wpływ cyfrowych walut banku centralnego (CBDC) na bitcoina i inne kryptowaluty w raporcie opublikowanym w zeszłym tygodniu, gdzie pisali między innymi:

Te artykuły również Cię zainteresują
– Kryptowaluty nadal będą istnieć, ponieważ nadal będą służyć innym celom niż CBDC. Na przykład niektóre kryptowaluty mogą funkcjonować jako magazyn wartości, ponieważ część społeczeństwa nie pokłada pełnej wiary w waluty fiat – stwierdza Morgan Stanley.

Analitycy wyjaśnili, że zastosowania i atrakcyjność walut cyfrowych banków centralnych i kryptowalut są różne. Dodali, że kryptowaluty mogą być zarówno magazynem wartości, podobnym do złota, jak i aktywem spekulacyjnym.

Coraz więcej osób mówi, że bitcoin jest magazynem wartości, w tym pro-bitcoinowa amerykańska senator Cynthia Lummis i prezes Banku Rezerwy Federalnej (Fed) w Dallas Rob Kaplan. Zdaniem banku inwestycyjnego spowodowała to prowadzona od ponad roku polityka pieniężna w USA, która stawia na nieograniczony dodruk gotówki.

– Zainteresowanie inwestorów kryptowalutami wzrosło wraz z bezprecedensową reakcją polityki monetarnej i fiskalnej na pandemię – dodaje Morgan Stanley.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Bank stwierdza jednak w raporcie, że waluty cyfrowe wspierane przez rząd stanowią największe ryzyko dla stablecoinów, czyli kryptowalut znajdujących pokrycie w tradycyjnym pieniądziu fiat.

Rosnąca liczba banków centralnych jest coraz bardziej zainteresowana emisją własnych walut cyfrowych. Bank Rozrachunków Międzynarodowych (BIS) twierdzi, że 86% banków centralnych na świecie bada CBDC na różnych etapach.

Morgan Stanley jest zdania, że CBDC będą zupełnie inne niż kryptowaluty, ponieważ najprawdopodobniej nie będą korzystać z blockchainów. Europejski Bank Centralny (EBC) podobnie stwierdził, że CBDC mają niewiele wspólnego z kryptowalutami, które bank postrzega jako aktywa spekulacyjne, a nie rzeczywiste waluty.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania dow jones na żywo | kurs funta online | kurs dolara forum | bitcoin wiadomosci | kurs euro usd |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here