Naga MarketsKryptowaluty i bitcoin mogą zostać zablokowane przez rząd USA, uważa prezes giełdy KrakenJesse Powell, dyrektor generalny giełdy kryptowalutowej Kraken ostrzega, że cyfrowe aktywa mogą zostać poddane silniejszym restrykcjom narzuconym przez światowe rządy. Wypowiadając się na antenie CNBC, Powell zaznaczał, że takie ograniczenia mogą skończyć się zniszczeniem pierwotnej misji kryptowalut.

  • Powell jest zdania, że rząd USA mógłby zaszkodzić kryptowalutom
  • Ostatecznie jednak próba blokowania cyfrowych aktywów może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego
  • Według dyrektora giełdy Kraken jest już za późno, aby skutecznie zablokować całą przestrzeń cyfrowych aktywów

Kryptowaluty zagrożone przez potencjalne blokady rządu USA?

Myślę, że może dojść do jakiegoś krachu… Coś takiego mogłoby naprawdę zaszkodzić kryptowalutom i w pewnym sensie zabić pierwotną idę użycia, którą było po prostu udostępnienie usług finansowych dla wszystkich – komentował Jesse Powell.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dyrektor generalny Kraken zauważa, że w innych krajach poza USA rozumieją, jak ważne jest patrzenie na szerszą perspektywę, jeśli chodzi o kryptowaluty.

Mam nadzieję, że USA i międzynarodowe organy regulacyjne nie przyjmą zbyt wąskiego spojrzenia na tę kwestię. Niektóre kraje – zwłaszcza Chiny – traktują kryptowaluty bardzo poważnie i przyjmują bardzo długoterminową strategię działania – dodawał Powell.

Powell stawia również tezę, że próba zablokowania rynków kryptowalutowych może się odbić czkawką i przynieść niezamierzone rezultaty.

– Myślę też, że może być już za późno. Może dżin wyszedł z lampy i jakakolwiek próba zakazania w tym momencie sprawiłaby, że rynek stałby się jeszcze bardziej atrakcyjny. Z pewnością wysłałoby to wiadomość, że rząd widzi w kryptowalutach lepszą alternatywę dla ich własnej waluty, dlatego postanawia je blokować – mówił dalej dyrektor giełdy Kraken.

Pomimo obaw Powella dotyczących rządowych ograniczeń na kryptowaluty, dyrektor generalny Kraken spekulował ostatnio, że bitcoin może osiągnąć wartość 200 tys. dol. do końca 2021 roku i siedmiocyfrową wycenę przed upływem 2022.

Prawdopodobnie do końca roku jeden bitcoin zapłacimy za Lamborghini i prawdopodobnie do końca przyszłego roku jeden za Bugattispekulował Powell. Cena Lamborghini klasy podstawowej wynosi około 200 000 dolarów, podczas gdy cena najniższego cenowo modelu Bugatti 2021 wynosi około 1,9 miliona dolarów.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here