Naga MarketsWedług najnowszej analizy autorstwa Nikolaosa Panigirtzoglou z JPMorgan, aktywność handlu detalicznego napędzała wzrost kryptowalut i amerykańskich rynków akcji w okresie miesięcy letnich. Od czerwcowych dołków do sierpniowych szczytów bitcoin (BTC) rósł o ponad 76%.

Kryptowaluty i Wall Street ze sporym zastrzykiem aktywności ze strony inwestorów detalicznych

Przepływy inwestorów detalicznych do exchange-traded funds (ETF-ów) i amerykańskich akcji osiągnęły niemal rekordowy poziom 16 miliardów dolarów w lipcu, z przepływami utrzymującymi się na wysokim poziomie „około 13 miliardów dolarów, znacznie powyżej poprzedniego rekordowego poziomu 10 miliardów dolarów z czerwca ubiegłego roku”, zgodnie ze wskaźnikiem zbudowanym przez JPMorgan w celu śledzenia rynku detalicznego.Zazwyczaj, miesiące letnie są spokojne dla rynków, ponieważ pracownicy Wall Street udają się na wakacje.

Przepływy do funduszy również ilustrują silną obecność traderów detalicznych, podał JP Morgan.

Szacowany przepływ środków inwestorów detalicznych do ETF-ów oraz akcji w USA. Źródło: JP Morgan

Do tej pory fundusze akcyjne odnotowały przepływy o wartości prawie 700 mld lub 1 bln dol. w ujęciu rocznym, co stanowi wzrost o 58% w stosunku do 2017 r.

– Tak długo, jak ten przepływ detaliczny będzie się utrzymywał, rynek akcji będzie szedł w górę – napisał Panigirtzoglou. Podobna historia rozgrywa się według niego na rynku bitcoina i innych kryptowalut.

– Siła przepływu detalicznego w ciągu ostatniego miesiąca nie ograniczyła się do akcji. Inwestorzy również wzmacniali rynki kryptowalut w sierpniu – dodał.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

invest

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Sierpniowy rajd tokenów NFT i podbicie aktywności DeFi pomogły nie tylko Ethereum, ale także alternatywnym kryptowalutom, które ułatwiają lub chcą ułatwić wdrożenie inteligentnych kontraktów, takie jak Solana, Binance Coin i Cardano.

Dane z The Block pokazują, że ruch internetowy na giełdach kryptowalutowych odbił się do 408,2 mln wizyt w sierpniu, co stanowi wzrost o 27,8% w ujęciu miesięcznym.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: livechat giełda | famur akcje | akcje pzu | cdprojekt gpw | giełda pgnig | kurs dolara (usd) | średni kurs lewa nbp |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here